Pěvecký sbor Antonína Tučapského

Archiv akcí

22. 12. 2018   Vánoční koncerty

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Josef Schreier - Missa pastoralis
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

20. 12. 2018   Koncert ve Světě klavírů

18:00

19. 12. 2018   zkouška s orchestrem na vánoce

BD

2. 11. 2018   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

jen pro zájemce - je potřeba domluvit auta
16:30 odjezd
17:30 - 18:45 akustická zkouška v kostele na kůru (sbor+varhany)
19:30 - koncert

program:
Antonín Dvořák - Mše D Dur (Kyrie, Gloria, Sanctus, Agnus)
varhany (česká a slovenská literatura)
Mikuláš Moyzes - Slávnostná predohra pre organ
(1872 – 1944)
Bedřich Smetana - Preludium D dur
(1824 – 1884)
Jan Křtitel Vaňhal - Fuga D dur
(1739 – 1813)
Bohuslav Matěj Černohorský - Toccata C dur
(1684 – 1742)
Mikuláš Schneider Trnavský - Preludium D dur
(1881 – 1958)
Bohuslav Martinů - Vigilia
(1890 – 1959)
Antonín Dvořák - Preludium G dur
(1841 – 1904) Fuga g moll
recitace
Aká si mi krásna
Hymna Československá

(Slovenská část hymny má jen 1 sloku a text:
Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme sa bratia veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.)

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

1. 11. 2018   Dušičkový koncert - Vyškov 18:45

15:45-17:00 zk. ve farním kostele na kůru (naproti MKS)
17:00 - růženec + mše sv.
19:00 koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program: Antonín Dvořák - Mše D Dur, Zdrávas Maria
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

7. 10. 2018   Svatohubertská mše - Vyškov

8:30 zkouška na kůru
9:00 farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
František Macek - Svatohubertská mše
PSAT+Trubači OMS Přerov
 

29. 8. 2018   Pravidelná zkouška od 18:00

MKS

25. 8. 2018   Koncert Zámecká zahrada

Vyškov - Zámecká zahrada

1/Kde domov můj (František Škroup) - bez klavíru
2/ Gaudeamus igitur (studentská hymna) - bez klavíru
3/ Směr Praha (Ervín Toman)
4/ Hymna demokratické mládeže
5/ Hoši od Zborova (Karel Hašler)
6/ Modtlitba pro Martuv - sólo soprán

 

22. 8. 2018   první zkouška sezóny 2018-2019

18:00 - MKS

20. 6. 2018   Posezení v hospůdce od 18:00

18:00 Vyškov - Tržiště
V jiném prostředí s milým zvířátkem!

13. 6. 2018   Pravidelná zkouška od 18:00 v ZŠ Tyršova

změna zkušebny!

1/ dušičky
2/ zpěvy 25.8.

30. 5. 2018   Pravidelná zkouška od 18:00

18:00 - 18:45 hlasovka
19:00 - 20:45 repertoár
program:
A. Dvořák - Mše D-dur

23. 5. 2018   Zkouška zrušena!

Z důvodu úspěšného víkendu ve středu 23. 5. nebude zkouška sboru!

20. 5. 2018   Carmina Burana v UH

16:00 odjezd autobusem do UH
17:00-19:30 zkouška na místě (Masarykovo náměstí)
20:35 sraz všech účinkujících
20:45 zahájení (znělka města UH + pozdravy představitelů)
21:00 koncert
22:00 ukončení a odjezd zpět
oblečení: celé černé
- v předsálí Reduty bude připraveno
- 100x káva
- horká voda - čaj
- minerální voda - barel

umělec

kontakt

šatna

Czech Virtuosi, Brno

Miloš Vávra

Velký sál - Reduta

PS Svatopluk, UH

Filip Macek

zkušebna

PS Antonína Tučapského, Vyškov

Světlana Petrová

Komorní sál - Reduta

PS Stojanova gymnázia, Velehrad

Filip Macek

Městský salonek

dirigent

Filip Macek

Herecké šatny

Sólista - soprán

Ivana Zámečníková

Herecké šatny

Sólista - tenor

Michal Pavel Vojta

Herecké šatny

Sólista - bas

Jakub Tolaš

Herecké šatny

Mluvené slovo

Igor Stránský

Herecké šatny

Memento mori

Pavel Jurčeka

Komorní sál - Reduta

19. 5. 2018   Carmina Burana ve Vyškově na náměstí

17:00-19:00 zkouška na místě
20:30 zahájení

ukázka z Uherského Hradiště z roku 2007
https://www.youtube.com/watch?v=NRJ5SEYWFx0
https://www.youtube.com/watch?v=YBkZcllg044
https://www.youtube.com/watch?v=74BcmwH7Zso
https://www.youtube.com/watch?v=riMq5Tmgz_4
https://www.youtube.com/watch?v=7XhCBRyenMs
https://www.youtube.com/watch?v=kE7uKmdZNVw

15. 5. 2018   zkouška s orchestrem

Vyškov - sál Besedního domu
18:00 - 21:00 (tutti)
(14:00 - 17:00 jen orchestr)

2. 5. 2018   18:00 zkouška v BD

18:00 - Carmina

25. 4. 2018   Zkouška na ZŠ Tyršova!

ZŠ Tyršova

18:00 - hlasovka

19:00 - Carmina

28. 3. 2018   Koncert pocty A. Tučapského (90. let od narození)

sraz v 18:00

koncert od 19:00

1/ Re-canto Vyškov

2/ SPS Sušil Rousínov

3/ Těžké harmonično Brno

4/ Schonová, Kozánková-Hlavoňová Vyškov, Brno

5/ Rafaja, Trojanová Pardubice, Olomouc

6/ PSAT: Lauda, anima mea, Missa brevis -  Kyrie, Gloria, Benedictus, Agnus, Čí jsou to koníčky, Vyškovečku, Vyškove

 

 

 

18. 3. 2018   Mimořádná zkouška PSAT v Besedním domě

neděle 9:00-13:00

14. 3. 2018   Zkouška od 18:00 v ZŠ Tyršova

18:00 hlasovka v ZŠ Tyršova

19:00 repertoár v ZŠ Tyršova

11. 3. 2018   Mimořádná zkouška PSAT v Besedním domě

neděle 9:00-13:00

9. 3. 2018   Mimořádná zkouška PSAT v ZŠ Tyršova

pátek 17:30-20:30 ZŠ Tyršova

2. 3. 2018   Soustředění se ruší!!!

Z důvodu více jak 50% absence se soutředění ruší! Prosím o předání informací ostatním členům sboru.

Proběhne náhradní řešení v podobě pátečních a nedělních zkoušek.

Bližší info bude zde a na středeční zkoušce 7.3.

28. 2. 2018   Hlasovka a zkouška

Ve středu 28.2. se hlasovka a následně pravidelná zkouška koná na ZUŠ!!!

Prosím o dochvilnost!

zapsal: Ivan Koutný

21. 2. 2018   Zkouška zrušena!

Další zkouška až 28.2.

18:00 - 18:45 hlasovka

19:00 - 20:30 repertoár

14. 2. 2018   zkouška od 18:00

18:00 - 18:45 hlasovka

19:00 - 20:30 repertoár

7. 2. 2018   Dnes není zkouška!!!

Z důvodu špatného počasí dnes nebude zkouška PSAT!!!

Prosím o info všem, kteří nemají přístup k internetu.

Děkuji

14. 2. zkouška již normálně od 18:00

24. 1. 2018   změna zkušebny na ZUŠ od 18:00

Zddravím,

18:00 zkouška v sále ZUŠ Vyškov

1/ Lauda, anima mea

2/ Missa brevis -  Kyrie, Gloria, Benedictus, Agnus

3/ Čí jsou to koníčky

4/ Vyškovečku, Vyškove

Pod dubem, za dubem

V tej naší studni

CARMINA BURANA

Mše D - dur (A. Dvořák)

17. 1. 2018   Hlasová výchova

17.30 hlasová výchova

18:00 repertoár

1/ Lauda, anima mea

2/ Missa brevis -  Kyrie, Gloria, Benedictus, Agnus

3/ Čí jsou to koníčky

4/ Carmina Burana

5/ A. Dvořák - Mše D dur

10. 1. 2018   Výroční členská schůze

18.00-19.30 Seznámení s repertoárem pro rok 2018

1/ koncert A. Tučapského

2/ Carmina Burana

od 19.45  Výroční členská schůze

Program:

  1. Zahájení                                                      
  2. Zprávy:
    1. Činnost                                       
    2. Hospodaření                              
    3. Revizní komise                          
    4. Úprava stanov PSAT                
  3. Zhodnocení roku 2017                           
  4. Diskuse
  5. Volby                                                             
  6. Závěr                                                         

zapsal: I. Koutný

3. 1. 2018   Zkouška od 18:00

1/ koncert A. Tučapského

2/ Carmina Burana

27. 12. 2017   Koncert Kučerov 18:00

koncert potvrzen!

17:00 zkouška

18:00 koncert

Ryba + koledy Tučapský

25. 12. 2017   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

24. 12. 2017   Půlnoční mše na Velehradě

23.30 - sraz v předu u varhan
23:40 - zpěv koled

F. X. Brixi - Missa Pastoralis

https://www.youtube.com/watch?v=h1lee8RmK_s&t=302s

http://www.bachcollegium.cz/admin/files/File/nahravky-noty/Brixi/Missa_Pastoralis/Missa_pastoralis-Sbor.pdf

20. 12. 2017   Muzeum klavírů

koncert potvrzen na 18:00

sraz v 17.30

program:

A. Tučapský - Koledy

J. J. Ryba - Česká mše vánoční

dámy v černém, pánové smokink

16. 12. 2017   Vánoční koncerty

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Antonio Vivaldi - Gloria
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

14. 12. 2017   Zkouška s orchestrem

18:00 - sbor

19:00 - sbor + orchestr

Vivaldi: nácvik

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Vivaldi_A/vivaldi_gloria.htm

13. 12. 2017   zkouška 18:30 v ZUŠ Vyškov

program:

1/ Vivaldi

2/ (Ryba + Tučapský koledy: 44, 45, 48, 49, 50, 51, 54, 56)

22. 11. 2017   zkouška 18:00 v ZUŠ Vyškov

Prosím o dochvilnost, v případě uzamčení budovy volejte!

 

15. 11. 2017   zkouška od 17:30

17:30 hlasovka

18:30 Vivaldi, Ryba

8. 11. 2017   zkouška od 18:00

Díky všem za úžasný koncert v UH.

Program dnešní zkoušky:

Antonio Vivaldi - Gloria
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

3. 11. 2017   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

16:00 odjezd autobusem (cesta cca 1 hodina)

17:00 - 18:00 zkouška oba sbory ve velké sále Reduty
18:00 - 19:00 akustická zkouška v kostele (sbory+orchestr+sóli)
19:30 - koncert

program:
F. I. A. Tůma: Partita d moll pro smyčce
G. Tartini: Koncert pro trubku a smyčce D dur
Joseph Haydn - Missa in tempore belli (Paukenmesse)

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

nácvik:

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Haydn_J/haydn_war_mass.htm


 

18. 10. 2017   zkouška na ZŠ Tyršova!!!

zkouška na ZŠ Tyršova!!!

8. 10. 2017   Svatohubertská mše - Vyškov

9:00 farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

František Macek - Svatohubertská mše
 
http://www.choralia.net/hy12mp3/

4. 10. 2017   Zkouška od 17:30

17:30 - hlasovka

18:30 - 21:00 Svatohubertská mše s lesnicemi + domluva s organizátorem

(soprán bude mít svoji samostatnou zkoušku ve vedlejší místnosti - Haydn)

V neděli se zpívá v 9:00, počítám s akustickou zkouškou od 8:00 - ukončení vystoupení cca 10:30

27. 9. 2017   zkouška od 17:30

17:30 - hlasovka

18:30 - Haydn

19:30 - Macek

30. 8. 2017   První zkouška sezóny

18:00

1/ Joseph Haydn - Missa in tempore belli (Paukenmesse)

2/ František Macek - Svatohubertská mše

3/ Antonio Vivaldi - Gloria

4/ Dan Forrest - Good Night, Dear Heart

 

30. 6. 2017   Posezení v hospůdce od 18:00

18:00 Račice - pátek
V jiném prostředí s milým zvířátkem!

21. 6. 2017   Zkouška od 18:00

1/ Hayden - Paukenmesse

2/ Nyon

3/ od 20:00 Svatohubertská mše (A,T,B)

14. 6. 2017   Zkouška od 18:00

program:

Joseph Haydn - Missa in tempore belli (Paukenmesse)

František Macek - Svatohubertská mše

Jake Runestad - Nyon Nyon

7. 6. 2017   Není zkouška!

Není zkouška!

3. 6. 2017   7. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

10:45 - 11:00 akustická zkouška v Besedním domě
11:30 oběd v restauraci Kojál
13:30 zahájení přehlídky BD
14:00 - 14:15  zpěv PSAT v BD

17:00 - 17:15 akustická zk. ve Hřbitovní kapli
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
20:00  společný raut v BD

program:

Northern lights  - Ola Gjeilo

Zvěstování - Bohuslav Martinů

Sen - Bohuslav Martinů

Lauda anima mea - Antonín Tučapský

Cantate Domino - Vytautas Miškinis

Pod dubem, za dubem - Antonín Tučapský

Účinkuje:

ACANT, sbor KTF UK

Ars Brunensis Chorus

Pěvecký sbor Antonína Tučapského

Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce

Pěvecký sbor ZUŠ Vyškov

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk

Smíšený pěvecký sbor Uničov

23. 5. 2017   Koncert Vyškov 18:00 - Hřbitovní kaple

17:00 - 17:15 rozezpívání v ZŠ Nádražní

17:15 - 17:30 akustická zk. v kapli s klavírem

18:00 začátek koncertu

1/ Earth Song

2/ Láska opravdivá

3/ Pod dubem za dubem

oblečení: černé + bílé šály

pořadí vystupujících bude určeno po akustické zkoušce:

Motýlek

PS ZŠ

PS ze Švýcarska

PSAT

5. 4. 2017   Carmina burana

Prosím, Ty co mají noty, aby si je přinesli, na sborovém archivu not  (www.psat.g6.cz) je skladba uvedena
pod číslem 198.

Macek

8. 3. 2017   pravidelná zkouška od 18:00

8.3. 18:00 - repertoár

15.3. 18:00 - repertoár

22.3. 17:30 - 18:30 hlasová průprava

                      18:30 repertoár

 

24. 2. 2017   Soustředění 24.2. - 26. 2. + společný sklep

www.sgv.cz
domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
1. patro - 10 pokojů po 3 lůžkách a 4 pokoje po 4 lůžkách
vchod pro kufry:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E
vchod na kartu:
49.1029556N, 17.3943967E

pátek
17:50 - příjezd a ubytování
18.30 - večeře (těstovinový salát)
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd (řízek)
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 17:30 zkouška
17:45 - 23:30 večeře + sklep se Svatoplukem (guláš)
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd (kuře s rýží)

12.30 - odjezd z parkoviště do Vyškova

program:

Bohuslav Martinů - Zvěstování

Ola Gjeilo - Northern lights

Jan Novák - Lydia, dic per omnes    

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Leoš Janáček - Láska opravdivá

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Frank Ticheli - Earth Song

Antonín Tučapský - Lauda anima mea

František Macek - Svatohubertská mše

James Moore - An Irish Blessing

g. F. Handel - Largo (Xerxes)

Alfred Shnittke - Gospodi Isuse Christe

 

1. 2. 2017   hlasovka

Připomínám, že ve středu  1.2. od 17.30 pokračuje pravidelná hlasová výchova.

25. 1. 2017   zkouška v 18:00

program:

237 Bohuslav Martinů - Zvěstování

143 Jan Novák - Lydia, dic per omnes    

234 Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

238 Leoš Janáček - Láska opravdivá

232 Vytautas Miškinis - Cantate Domino

239 Frank Ticheli - Earth Song

 ?? Antonín Tučapský - Lauda anima mea 

216 James E. Moore - An Irish Blessing

90  František Macek - Zdrávas Maria

47  G. F. Handel - Xerxes

210 Taltabull C - Madrigal

18. 1. 2017   Hlasová výchova

První hlasová výchova v r. 2017 se uskuteční 18.1.2017 od 17.30

ve zkušebně sboru. Nezapomeňte noty na FAT!

11. 1. 2017   zkouška v 18:00

program:

Bohuslav Martinů - Zvěstování

Jan Novák - Lydia, dic per omnes    

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Leoš Janáček - Láska opravdivá

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Frank Ticheli - Earth Song

Antonín Tučapský - Lauda anima mea     https://www.youtube.com/watch?v=3m1YnnUSz3w

10. 1. 2017   zpěv na pohřbu v obřadní síni - Dědice

10:45 sraz

11:00 - pohřeb Jirky Čepána - Obřadní síň Dědice

návrh programu:

František Macek - Zdrávas Maria

 James E. Moore - An Irish Blessing

J. Berthier - Laudate o mnes gentes

 

4. 1. 2017   první zkouška roku 2017

18:00 zpěvy s cukrovím

27. 12. 2016   Vánoční koncert - Švábenice

Pozor! změna:

odjezd autobusem !!!

v 18.10 od zastávky u nemocnice,18.15 od BD, v 18.20 zastávka na Tržišti

18.45 akustická zkouška na místě

19.30 koncert

program: Ryba + koledy

Oblečení teplé černé + bílé šály

25. 12. 2016   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

10:00 mše sv.

Program:
Jiří Pavlica - Missa brevis

24. 12. 2016   Půlnoční mše na Velehradě ve 24:00

23.30 - sraz v předu u varhan
23:40 - zpěv koled
program:
Jiří Pavlica - Missa brevis

21. 12. 2016   Není zkouška!

Není zkouška!

17. 12. 2016   Vánoční koncerty - Vyškov

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Jiří Pavlica - Missa brevis
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

14. 12. 2016   Koncert v muzeu klavíru

program: Ryba + koledy

17:45 sraz v muzeu

18:00 zpěv

černé šaty + bílá šála

13. 12. 2016   zkouška s orchestrem

18:00 - zkouška v naší zkušebně

20:00-21:00 - zkouška na jevišti s orchestrem (Pavlica)

7. 12. 2016   zkouška v 18:00 pro Tenor a bas

18:00 dělená zkouška pro tenor a bas

18:45 zkouška pro soprán a alt

4. 12. 2016   Vánoční koncert - Radslavice 16:00, Lysovice cca 18:30

15:00 odjezd z Vyškova

15:15-15:45 akustická zkouška na místě

16:00 koncert

18:30 koncert v Lysovicích

program: Ryba + koledy

 

9. 11. 2016   Hlasová výchova

Ve středu 9.11.2016 se od 17.30 koná další díl hlasové výchovy.

Na zkoušku si přineste:

J. Pavlica: Missa brevis (ssnJK 165)

A. Tučapský: Vánoční koledy (ssnJK 233)

J. J. Ryba: Česká mše vánoční (ssnJK 38)

2. 11. 2016   zkouška 18:00-19:30

Koledy - Tučapský

vánoční mše - Ryba

Missa brevis - Pavlica

Runestad - Nyon (noty přivezu)

1. 11. 2016   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

16:15 odjezd autobusem (cesta cca 1 hodina)

17:30 - 17:45 rozezpívání ve zkušebně Svatopluku
17:45 - 18:30 akustická zkouška na místě
19:30 - koncert


http://www.cyberbass.com/Major_Works/Mozart_W_A/mozart_KV626_requiem.htm

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
W. A. Mozart - Requiem (260. výročí narození)

Slovácký komorní orchestr + Svatopluk

30. 10. 2016   Dušičkový koncert - Vyškov 16:00

15:45-17:00 zk. ve farním kostele (naproti MKS)

17:30 - mše sv.
18:45 koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program:
W. A. Mozart - Requiem (260. výročí narození)

Slovácký komorní orchestr + Svatopluk

26. 10. 2016   pravidelná zkouška od 18:00

18:00 - requiem

24. 10. 2016   pro zájemce zkouška v UH

Kdo by chtěl na zkoušku s orchestrem (bude Svatopluk + orchestr) od 18:30 v sále reduty v Uherském Hradišti.

19. 10. 2016   Hlasová výchova

Ve středu 19.10. od 17.30 je hlasová výchova speciálně pro tenor a bas!!!

Sborová zkouška začíná od 18.15, prosím v obou případech o dochvilnost a maximální účast!

12. 10. 2016   Mimořádná hlasová výchova

Ve středu 12.10.  od 17.30 je mimořádná hlasová výchova se zaměřením na Requiem pro soprán a alt!

28. 9. 2016   Není zkouška!

Další zkouška bude 5.10.

17:30 rozezpívání

18:30 repertoár

21. 9. 2016   Hlasová výchova

Vážené paní kolegyně a páni kolegové,

připomínám, že termín  další hlasové výchovy je stanoven na středu 21.9.2016 od 17,30

7. 9. 2016   17:30 rozezpívání

17:30 rozezpívání

18:30 repertoár

(dušičky, FAT)

31. 8. 2016   První zkouška sezóny 2016/2017 v 18:00

Fotky z Račic 30.6.2016:

http://psat.rajce.idnes.cz/prasatko_Racice_30.6.2016/

jméno a heslo je zkratka sboru

17:30 - hlasovka

18:30 - Mozart

Bohuslav Martinů - Zvěstování

Jan Novák - Lydia, dic per omnes    

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Leoš Janáček - Láska opravdivá

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

30. 6. 2016   Posezení v hospůdce od 18:00 - čtvrtek!!!

18:00 Račice - čtvrtek!!! (ve středu 29.6. není zkouška)
V jiném prostředí s milým zvířátkem!

8. 6. 2016   pravidelná zkouška v 17:30

17:30 hlasovka

18:30 repertoár

program:

dušičky + současný program + Proč bychom se netěšili

další zkoušky:

15.6. - 18:00

22.6. - 17:30

29.6. - není zkouška

30.6. - Račice (odjezd autobusové linky z Vyškova 17:41, zpět buď linkou 21:20, nebo ve 23:00)

10. 5. 2016   začátek v 17:30 BD

17:30 - hlasová výchova

18:30 - repertoár

4. 5. 2016   začátek v 18:00

repertoár

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Bohuslav Martinů - Čtyři písně o Marii

Jan Novák - Lydia, dic per omnes

Leoš Janáček - Ukvalské písně

Antonín Tučapský - Pět postních motet

František Macek - Zdrávas Maria

Antonín Tučapský - Missa brevis

Leoš Janáček - Kačena divoká

Bedřich Smetana - Modlitba

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Leoš Janáček - Láska opravdivá (dostanete)

Zottelmarsch

+ Mozart: Requiem

13. 4. 2016   začátek v 17:30 BD

17:30 - hlasová výchova

18:15 - repertoár

30. 3. 2016   pravidelná zkouška v BD v 17:15

17:15 - hlasová výchova

18:00 - repertoár

23. 3. 2016   pravidelná zkouška v BD 18:00

repertoár

16. 3. 2016   začátek v 17:30 BD

17:30 - hlasová výchova

18:15 - repertoár

9. 3. 2016   začátek v 18:00 v ZUŠ

Změna místa zkoušky!!!

2. 3. 2016   začátek v 18:00 BD

program:

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Bohuslav Martinů - Čtyři písně o Marii

Jan Novák - Lydia, dic per omnes

Leoš Janáček - Ukvalské písně

Antonín Tučapský - Pět postních motet

František Macek - Zdrávas Maria

Antonín Tučapský - Missa brevis

Leoš Janáček - Kačena divoká

Bedřich Smetana - Modlitba

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Leoš Janáček - Láska opravdivá (dostanete)

Zottelmarsch

24. 2. 2016   začátek v 17:30

17:30 - hlasová výchova

18:15 - repertoár

17. 2. 2016   pravidelná zkouška v BD (od 17:30)

17:30 - hlasová výchova

18:15 - repertoár

12. 2. 2016   Soustředění 12. 2. - 14. 2.

www.sgv.cz
domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
1. patro - 10 pokojů po 3 lůžkách a 4 pokoje po 4 lůžkách
vchod pro kufry:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E
vchod na kartu:
49.1029556N, 17.3943967E

pátek
17:50 - příjezd a ubytování
18.30 - večeře - řízek, brambor
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd - kuře, rýže
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 17:30 zkouška
17:45 - 23:30 večeře + sklep se Svatoplukem (guláš)
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd (knedlo, zelo, vepřo)

12.30 - odjezd z parkoviště do Vyškova

program.

Antonín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Bohuslav Martinů - Čtyři písně o Marii (dostanete)

Jan Novák - Lydia, dic per omnes

Leoš Janáček - Ukvalské písně

Antonín Tučapský - Pět postních motet

František Macek - Zdrávas Maria

Antonín Tučapský - Missa brevis

Leoš Janáček - Kačena divoká

Bedřich Smetana - Modlitba

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Leoš Janáček - Láska opravdivá (dostanete)

Zottelmarsch

10. 2. 2016   zkouška od 18:00

Zkouška je tentokráte v ZUS

18:00 - repertoár

3. 2. 2016   zkouška od 17:30

17:30 - hlasová výchova

18:15 - repertoár

20. 1. 2016   Zkouška s hlasovou výchovou v BD

17:30 - 18:15 hlasová výchova (bude pravidelně každých 14 dní)

18:15 - program:

Antnín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Bohuslav Martinů - Čtyři písně o Marii (dostanete)

Jan Novák - Lydia, dic per omnes

Leoš Janáček - Ukvalské písně

Antonín Tučapský - Pět postních motet

František Macek - Zdrávas Maria

Antonín Tučapský - Missa brevis

Leoš Janáček - Kačena divoká

Bedřich Smetana - Modlitba

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Leoš Janáček - Láska opravdivá (dostanete)

13. 1. 2016   Výroční členská schůze

Program:

Zahájení

Zprávy o činnosti a hospodaření

Zhodnocení roku 2015

Volby

Diskuse

Závěr

13. 1. 2016   pravidelná zkouška v BD 18:00

Noty na zkoušku:

Antnín Tučapský - Pod dubem, za dubem

Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Bohuslav Martinů - Čtyři písně o Marii

Jan Novák - Lydia, dic per omnes

Leoš Janáček - Ukvalské písně

Antonín Tučapský - Pět postních motet

František Macek - Zdrávas Maria

Antonín Tučapský - Missa brevis

Leoš Janáček - Kačena divoká

Bedřich Smetana - Modlitba

Vytautas Miškinis - Cantate Domino

Leoš Janáček - Láska opravdivá

Ti, kteří byli registrováni na starém webu, nechť se příhlásí pod svým emailem a nevyplňují heslo! Po příhlášení budou vyzváni k nastevení uživatelského jména a hesla.

Ti, kteří nebyli registrováni, ať použijí registrační formulář.

Díky

 

6. 1. 2016   zkouška plná cukroví

18:00

pevného i kapalného:-)

6. 1. 2016   Zkouška plná vánočního zpívání

+ ochutnávka cukroví

27. 12. 2015   Vánoční koncert Dražovice

16:00 akustická zkouška
17:00 koncert (Ryba + koledy Tučapský)

25. 12. 2015   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

10:00 mše sv.

Program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční

24. 12. 2015   Půlnoční mše na Velehradě

23.30 - sraz v předu u varhan
23:40 - zpěv koled
program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční

19. 12. 2015   Vánoční koncerty - Vyškov

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert
20. 12. 2014 Vánoční koncerty - Vyškov
14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Camille Saint-Saëns - Oratorio de Noêl
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

19. 12. 2015   Vánoční koncerty - Vyškov

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Camille Saint-Saëns - Oratorio de Noel
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

16. 12. 2015   Koncert v muzeu klavírů - Vyškov

17:45 příprava
18:00 koncert
program:
(Ryba + koledy Tichá noc, Tučapský: 44, 45, 48, 49, 50, 51, 54, 56)

oblečení: koncertní dle domluvy (dámy černé + šály)

14. 12. 2015   Zkouška v BD ve zkušebně sboru

18:00 s orchestrem ve zkušebně sboru

13. 12. 2015   Vánoční koncert Radslavice

14:30 odjezd autobusem
15:00 akustická zkouška
16:00 Koncert (Ryba + koledy Tichá noc, Tučapský: 44, 45, 48, 49, 50, 51, 54, 56)

9. 12. 2015   Pravidlená zkouška v ZUŠ v 17:55

18:00 - budova uzamčena
program: vánoce

2. 12. 2015   zkouška v BD

17:30 - všichni hlasová výchova
18:15 - zkouška: Ryba, Saint-Saëns, Tučapský-koledy

25. 11. 2015   Pravidlená zkouška BD

budeme v besedním domě

18. 11. 2015   Pravidlená zkouška v ZUŠ

BD je obsazen, budeme v sále ZUŠ

11. 11. 2015   Pravidlená zkouška BD

v besedním domě

4. 11. 2015   Pravidlená zkouška v ZUŠ v 17:55

18:00 již bude budova uzamčena - prosím zvoňte telefonem!
BD je obsazen, budeme v sále ZUŠ

Camille Saint-Saëns - Oratorio de Noel
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

2. 11. 2015   Dušičkový koncert v UH

18:00 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

Gabriel Fauré - Requiem

1. 11. 2015   Dušičkový koncert - Vyškov

16:30 - 18:00 akustická zk.
18:30 - koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Jaromír Hnilička: Jazzová mše

31. 10. 2015   Dušičkový koncert - Vyškov 18:00

16:00 - 17:30 akustická zk.
18:00 - koncert
oblečení: černé + bílé šály (budeme na balkóně)

https://www.youtube.com/watch?v=xvO2XiesZwE
Začíná to až v 10-té minutě, až dozpívá Sklovská......
https://www.youtube.com/watch?v=2LeEfv4I0mk

program:
1/ acapellová část koncertu
2/ společná část koncertu: Jaromír Hnilička - Jazzová mše

William Byrd - Ave verum corpus
František Macek - Pronošaše sja
Nikolai Kedrov - Otče náš
Zdeněk Lukáš - Pater noster

28. 10. 2015   Odpadá zkouška - státní svátek

zkouška není:-(

21. 10. 2015   17:55 pro tenor a bas v ZUŠ - přesně!

17:55 pouze chlapy tenor, bas - v ZUŠ Vyškov
Hnilička

20. 10. 2015   Mimořádní zkouška v 18:00 na jevišti BD

Společná s Big bandem - Hnilička

14. 10. 2015   fotky z Itálie od Šárky

http://architekt1.rajce.idnes.cz/Rimini2015/

30. 9. 2015   Zkouška PSAT

17:30 - hlasová výchova s hlasovým poradcem
18:00 - zkouška (Saint-Saens, Hnilička, Miškinis)

24. 9. 2015   Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Rimini - Itálie

24. do 27. září 2015
další info:
http://www.riminichoral.it/cz/welcome/

24. 9. 2015   Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Rimini - Itálie

23. (cca 22:00) do 28. (cca 12:00) září 2015
další info:
http://www.riminichoral.it/cz/welcome/
http://www.riminichoral.it/edition-2015/choirs-2015/

Porota:
prezident Ko Matsushita (Japan)
Francisco Jose Carbonell (Spain)
Vytautas Miškinis (Lithuania)
Graham Lack (Germany/UK)
Ivo Antognini (Switzerland)

sbory:
1/ The Choir of the University of Environmental and Life Sciences in Wroclaw (Poland)
2/ The Choir of the University of Wroclaw Gaudium (Poland)
3/ Wheatland Chorale (USA)
4/ The Antonín Tučapský Choir (CZ)
5/ Gitasurya Student Choir of University of Muhammadiyah Malang (Indonesia)
6/ Abkhazian Mixed Choir (Gruzie)
7/ The Association Polyphonic Choir Casella (Italy)
8/ Florium Chamber Choir (Russia)
9/ Croatian Choral Society Davor (Croatia)

Kategorie B 27.9. (10:05-10:20)
1/ William Byrd - Ave verum corpus
2/ František Macek - Pronošaše sja
3/ Nikolai Kedrov - Otče náš
4/ Zdeněk Lukáš - Tolita toten

Kategorie X 27.9. (21:25-21:40)
1/ Felix Mendelssohn-Bartholdy - Warum toben die Heiden (2. Psalm)
2/ Zdeněk Lukáš - Pater noster
3/ Antonín Tučapský - V tej naší studni

Společná mše v kostele
26.9. 16:30 - St. Agostino Church
vstup: Angel voices singing
Kyrie: Kyrie
Alleluia: Passeranno i cieli
k obětování: O bone Jesu
Sanctus: Santo
k přijímání: Crux fidelis, Abide with me
na závěr: Lord of all hopefulness

Koncert mimo soutěž:
1/ František Macek - Zdrávas Maria
2/ James E. Moore - An Irish Blessing
3/ Antonín Tučapský - Sanctus

pro strýčka náhodu:
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
Antonín Tučapský: Čí jsou to koníčky
Eugen Suchoň: Aká si mi krásna
Gordon Young - Alleluia

2. 9. 2015   Druhá zkouška sezóny 2015/2016 v 18:00

program:
1/ Rimini
2/ dušičky
3/ vánoce

26. 8. 2015   První zkouška sezóny 2015/2016 v 18:00

program:
domluva soutěže v Itálii

24. 6. 2015   Posezení v hospůdce od 18:00

18:00 Tržiště
V jiném prostředí s milým zvířátkem!

10. 6. 2015   Pravidelná zkouška v 18:00

program:
1/ Rimini
2/ dušičky
3/ vánoce

poslední zkouška je 17.6. a 24.6. už prasátko:-)

6. 6. 2015   6. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

10:00-12:00 akustické zkoušky, oběd
13:00 zahájení přehlídky
13:30-16:00 soutěžní přehlídka
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
20:00 společný raut

program:
Sanctus - Antonín Tučapský
Pater noster - Zdeněk Lukáš
Der 2. Psalm - Felix Mendelssohn-Bartholdy
V tej naší studni - Antonín Tučapský

6. 6. 2015   6. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

11:20 akustická zkouška
12:20 oběd
13:00 zahájení přehlídky BD
14:50 zpěv PSAT
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
po koncertě - společný raut

program:
Sanctus - Antonín Tučapský
Pater noster - Zdeněk Lukáš
Der 2. Psalm - Felix Mendelssohn-Bartholdy
V tej naší studni - Antonín Tučapský

3. 6. 2015   Zpívající fontána - Lodžie 17:30 sraz

18:00 začátek

zpěv zpaměti a ve sborových tričkách!

program:
Antonín Tučapský: V tej naší studni
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
Zdeněk Lukáš: Tolita toten
Antonín Tučapský: Čí jsou to koníčky

27. 5. 2015   Pravidelná zkouška v 17:30

17:30 hlasová výchova
18:15 program Fat + Rimini

29. 4. 2015   Zpěv při pomníčku - Drnovice

čas: asi kolem 18:00
program: v jednání
V tej naší studni
Hymna ČR
Hlas domova
Tolita toten
Proč bychom se netěšili
Čí jsou to koníčky
Aká si mi krásná
Jede sedlák

22. 4. 2015   Pravidelná zkouška - ZŠ Tyršová

17:30 - 18:15 hlasová výchova (pí Sokolovská)
18:15 - program koncertů

27. 3. 2015   Soustředění Velehrad

27.3.-29.3.2015

Program:
Z. Lukáš - Pater noster
Mendelssohn-Bartholdy Felix - Der 2. Psalm
Jaromír Hnilička: Jazzová mše
Camille Saint-Saëns - Oratorio de Noêl
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Sanctus
John Rutter - Magnificat (1. část)
František Macek: Zdrávas Maria
An Irish Blessing - James E. Moore
Otče náš - Nikolai Kedrov
William Byrd - Ave verum corpus
Antonín Tučapský - V tej naší studni


www.sgv.cz
domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
1. patro - 10 pokojů po 3 lůžkách
vchod pro kufry:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E
vchod na kartu:
49.1029556N, 17.3943967E

pátek
cca 17:00 - odjezd auty (dle domluvy) z Vyškova
17:50 - příjezd a ubytování
18.30 - večeře
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 18:00 zkouška
18:00 - 18:30 večeře
19:00 - 20:30 zkouška
20:30 - společný večer, fotky, DVD, vínko atd.
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd

11. 3. 2015   Pravidelná zkouška v 18:00

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Sanctus
Mendelssohn-Bartholdy Felix - Der 2. Psalm
John Rutter - Magnificat (1. část)

Jaromír Hnilička: Jazzová mše
Camille Saint-Saëns - Oratorio de Noêl

4. 3. 2015   Koncert v muzeu klavírů - Vyškov

17:00 akustická zkouška na místě
18:00 koncert v koncertním oblečení (smoking + motýlek, černé oblečení + šála s kamínky)

program:
s klavírním doprovodem
John Rutter - Magnificat (1. část)
G. F. Handel - Xerxes
A. Dvořák, L. Janáček - Moravské dvojzpěvy 2x sbor + 2x sólo duet
G. Verdi - Nabucco
César Franck - Panis Angelicus
A. Dvořák - Květiny bíle po cestě (Rusalka)
B. Smetana - Proč bychom se netěšili (Prodaná nevěsta)

acapella
Z. Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Zdeněk Lukáš - Tolita toten

13. 2. 2015   Společný sklep - Velehrad

posezení ve vinném sklípku ve SGV
PSAT + SVATOLPUK
17:30 odjezd autobusu od kostela
zajištěno víno a guláš

100 Kč (za víno a guláš) se vybere v autobuse!

11. 2. 2015   Pravidelná zkouška 18:00

program:
s klavírním doprovodem
John Rutter - Magnificat (1. část)
G. F. Handel - Xerxes
A. Dvořák, L. Janáček - Šípek, Slavíkovský polečko - sbor Moravské dvojzpěvy (+ další sólo)
G. Verdi - Nabucco
César Franck - Panis Angelicus
A. Dvořák - Květiny bíle po cestě (Rusalka)
B. Smetana - Proč bychom se netěšili (Prodaná nevěsta)

acapella
Z. Lukáš - Pater noster
Mendelssohn-Bartholdy Felix - Der 2. Psalm (pokud to stihnem:-)
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Sanctus (Missa brevis)

4. 2. 2015   Pravidelná zkouška v 17:30

17:30 hlasová výchova s hlas. poradcem
18:15 zkouška

Info sklípek na Velehradě 13.2.!

program:
s klavírním doprovodem
John Rutter - Magnificat (1. část)
G. F. Handel - Xerxes
A. Dvořák, L. Janáček - Šípek, Slavíkovský polečko - sbor Moravské dvojzpěvy (+ další sólo)
G. Verdi - Nabucco
César Franck - Panis Angelicus
A. Dvořák - Květiny bíle po cestě (Rusalka)
B. Smetana - Proč bychom se netěšili (Prodaná nevěsta)

acapella
Z. Lukáš - Pater noster
Mendelssohn-Bartholdy Felix - Der 2. Psalm (pokud to stihnem:-)
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Zdeněk Lukáš - Tolita toten

14. 1. 2015   Pravidelná zkouška 18:00

program:
John Rutter - Magnificat (1. část)
G. F. Handel - Xerxes
A. Dvořák, L. Janáček - Moravské dvojzpěvy (výběr)
G. Verdi - Nabucco
B. Smetana - Proč bychom se netěšili (Prodaná nevěsta)
A. Dvořák - Květiny bíle po cestě (Rusalka)
César Franck - Panis Angelicus

Z. Lukáš - Pater noster
Mendelssohn-Bartholdy Felix - Der 2. Psalm

7. 1. 2015   Pravidelná zkouška 18:00

Program:
ochutnávka vánočního cukroví

25. 12. 2014   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

10:00 mše sv.

Program:
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše

24. 12. 2014   Půlnoční mše na Velehradě za přítomnosti autora

23.45 - sraz v předu u varhan
24:00 - Mše

Program:
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
(Kyrie, Gloria, Benedictus, Závěr)

20. 12. 2014   Vánoční koncerty - Vyškov

14:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

John Rutter - Magnificat
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Rutter_J/rutter_magnificat.htm

noty Magnificat ke stažení:
http://uloz.to/xwnhkrK/john-rutter-magnificat-zip

odkaz na nácvik:
http://home.earthlink.net/~mahaneyc/magnificat.html

Fonetická výslovnost:
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Hárkn tu mí, bous ould end jang,
Hau dys rouz bigen tu spring, e férr rouz tu majn laiking.
In ól dys wrld nenou Áj nan.

Fajv bránčiz ov det rouz dér bín, d uič bí bous fér end šín.
D rouz iz kóld Mery, hevns kvín. Aut ov hrr bosm e blosm spreng.
D frrst bránč uoz ovgrejt onr: Det blest Marie šud bér d flaur:
Dér kejm en ejndžl from hevns taur Tu brejk d devls bond.

D seknd bránč uoz grejt ov majt, det spreng apon Kristmes najt.
D stár šon ouvr Beslem brajt, Det men šud sí it bous dej end najt.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
D srrd bránč did spring end spred, srí kinges den d bránč led
antu aur lejdy in hrr čajldbed, intu Beslem det bránč spreng rajt.
D fórs bránč it spreng tu hel, d devls paurfór tu fel.
Det nou soul šud duel, d bránč sou blesid fuly spreng.
D fifs bránč it uoz sou suít, it spreng tu hevn, bous krop end rút,
dérin tu duel end bí aur bout: Sou blesidly, blesidly sou blesidly it
spreng.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Prej uí tu hrr uis grejt onr, Ší det bér d blesid flaur,
Tu bí aur help end aur sakr, end šíld as from d findes bond.

16. 12. 2014   Zkouška s orchestrem od 18:00 v sále

18:00

obsazení orchestru:
1x flétna
1x hoboj
2x klarinet
2x horna
2x tromba
1x fagot
1x bicí
1x varhany
smyčce

14. 12. 2014   Vánoční koncert

14:45 odjezd
15:00-15:45 akustická zkouška Radslavice
16:00 koncert Radslavice

program:
Ryba + Narodil se Kristus Pán

Saka, černé + batikovaná šála

15. 11. 2014   Koncert PSMU + VSPS 19:00 - Besední dům

18:30 sraz ve zkušebně (sborové oblečení dle domluvy)
na konci koncertu zpíváme:
Antoní Tučapský: Domov mě volá



Besední dům - PSMU
Bedřich Smetana: Věno, Píseň na moři
Antonín Dvořák: Zavedený ovčák, Milenka travička, Úmysl milenčin
J.B. Foerster: Oráč, Z osudu rukou
Leoš Janáček: Maryčka Magdónova
Jan Grossmann: Mirogoj

Jaroslav Kvapil: Horské růže
Leoš Janáček: Dež viš, Klekánica, Rozloučení
Vítězslav Novák: Kyjov
Bohuslav Martinů: Ej, Janík, U tej Bílej hory
Oldřich Halma: Slovácká vonička, Cože je to za prekrásné ptáča
Jan Šoupal: Panimamo, Čižmičky

VSPS
Antoní Tučapský: Domov mě volá

2. 11. 2014   Dušičkový koncert - UH

16:30 odjezd autobusem
18:00 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Felix Mendelssohn – Bartholdy: Sonáta č.5 D-dur (varhany)
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(sóla, sbor a varhany)

Ivana Zámečníková - soprán
Otakar Souček - tenor
Petr Karas - bas
Stanislav Haloda - varhany

1. 11. 2014   Dušičkový koncert - Vyškov

16:30 - 18:00 akustická zk.
18:30 - koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Felix Mendelssohn – Bartholdy: Sonáta č.5 D-dur (varhany)
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(sóla, sbor a varhany)

Katarína Jorda Kramolišová - soprán
Juraj Nociar - tenor
Dalinor Hrda - bas
varhany - Stanislav Haloda

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Gounod_C/gounod_messe_St_Cecile.htm

17. 10. 2014   requiem za A. Tučapského - farní kostel Vyškov 17:30

17:00 rozezpívání v BD
17:30 mše sv. v kosletele (slušný civil)

program:
Domov mě volá
Otče náš
Velikonoční moteta (část 4.)
Levavi oculos meos

27. 8. 2014   První zkouška v sezóně 2014-2015

18:00
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile

25. 6. 2014   Posezení v hospůdce od 18:00

18:00 Tržiště
V jiném prostředí s milým zvířátkem!

12. 6. 2014   Odhalení desky - 16:30

16:00 sraz (zkouška)
16:30 odhalení desky

oblečení: bílo-černé, černo-bílé + bílé šály

Odhalení desky obětem 1. světové války - gymnázium Vyškov
program:
Aká si mi krásná
Hlas domova
hymna ČR

4. 6. 2014   Zpívající fontána - Lodžie

18:00 sraz v lodžii

zpěv zpaměti a ve sborových tričkách!

program:
Eugen Suchoň: Aká si mi krásna
Pavel Křížkovský: Dar za lásku
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
Zdeněk Lukáš: Tolita toten
Tučapský: Čí jsou to koníčky
Proč bychom se netěšili

7. 5. 2014   Pravidelná zkouška v 18:00

program:
Eugen Suchoň: Aká si mi krásna
Pavel Křížkovský: Dar za lásku
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
Zdeněk Lukáš: Tolita toten
Tučapský: Čí jsou to koníčky
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
hymna ČR
Tučapský: Domov mě volá

30. 4. 2014   odpadá pravidelná zkouška sboru

Z důvodů skvěle odvedené práce "nařizuji" volno!!!
Další zkouška 7.5.

25. 4. 2014   Slavnostní koncert k 30. výročí VSPS

Leoš Janáček: Ondráš, Ondráš
Eugen Suchoň: Aká si mi krásna
Leoš Janáček: Kačena divoká
Pavel Křížkovský: Dar za lásku
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
Zdeněk Lukáš: Tolita toten
-----------------
Tučapský: Otčenáš
Tučapský: Eli, eli
Tučapský: Levavi occulos meos
Tučapský: Čí jsou to koníčky
Tučapský: Domov mě volá
-------------------
přestávka
-------------------
Dalibor Hrda
-------------------
Anton Bruckner: Ave Maria
František Macek: Zdrávas Maria
Maurice Duruflé: Ubi caritas
César Franck: Panis Angelicus
--------------------
Giuseppe Verdi: Nabucco
Dvořák-Janáček: Moravské dvojzpěvy /Dyby byla kosa nabróšená-Holub na javoře-Šípek/
Dalibor Hrda
Bedřich Smetana: Proč bychom se netěšili
-------------------
Georg Fridrich Händel: Aleluja

29. 3. 2014   Koncert k výročí Haná

Vystoupení v rámci slavnostního večera ke 150. výročí vzniku Hané

18:00 sraz ve zkušebně

28. 3. 2014   Generální zkouška

18:30 sraz ve zkušebně
program:
sbory: Hlas domova, Dolina, Sedlák, Tolita, Vyškovečku, Proč bychom se netěšili
písně: Praha, Ach synku, Valčík, Škoda lásky, Kryl, Blondýnky

28. 2. 2014   Soustředění Velehrad

28.2.-2.3.2014
Program v jednání:
1 Ondráš
7 Aká si mi krásná
33 Kačena divoká
40 Ave Maria (Bruckner)
62 Čí jsou to koníčky
72 Otčenáš (Tučapský)
86 Dar za lásku
90 Zdrávas Maria (Macek)
209 Jede sedlák
226 Tolita toten
32 Moravské dvojzpěvy - výběr
48 Nabucco
57 Eli, Eli
114 Aleluja (Handel)
http://www.cyberbass.com/Major_Works/Handel_GF/Handel_Messiah.htm - číslo 44 (od Alenky D.)
161 Proč bychom se netěšili
211 Levavi oculos meos
212 Ubi caritas
Panis Angelicus

www.sgv.cz

domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
1. patro (prosím o naplnění kapacity pokojů)
max: 12 pokojů po 3 lůžkách (pravá strana patra)
4 pokoje po 4 lůžkách (levá strana patra) - pro muže
vchod:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E

pátek
17:00 - společný odjezd autobusem z Vyškova
17:50 - příjezd a ubytování
18.30 - večeře
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 18:00 zkouška
18:00 - 18:30 večeře
19:00 - 20:30 zkouška
20:30 - společný večer, fotky, DVD, vínko atd.
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd

26. 2. 2014   Focení na dalších 30. let

18:00 zkouška
19:30 focení na společnou fotku:
pánové - saka, košile, motýlek
dámy - růžové halenky, černá sukně, černé punčochy, černé uzavřené boty (ne kozačky), bez šál

19. 2. 2014   Pravidelná zkouška jen pro Tenor a Bas

Zkouška od 18:00 jen pro tenor a bas.
Program k výročí sboru.

Ostatní scuk v kavárně:-)

15. 1. 2014   Výroční členská schůze VSPS

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zprávy o činnosti
3. Zpráva revizní komise
4. Volby
5. Návrh plánu činnosti na rok 2014
6. Diskuse
7. Závěry

8. 1. 2014   Pravidelná zkouška

Program:
ochutnávka vánočního cukroví

noty:
Ondráš
Aká si mi krásná
Kačena divoká
Ave Maria (Bruckner)
Čí jsou to koníčky
Otčenáš (Tučapský)
Dar za lásku
Zdrávas Maria (Macek)
Jede sedlák
Tolita toten

21. 12. 2013   Vánoční koncerty - Vyškov

15:00 zkouška ve zkušebně
15:30 zkouška na jevišti
16:30 koncert
19:30 koncert

Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Narodil se Kristus Pán

18. 12. 2013   Dnešní zkouška není!!!!

Dnešní zkouška není!!!!

17. 12. 2013   Zkouška s orchestrem od 18:00 v sále

Termín 18.12. - rezerva pro sbor

15. 12. 2013   Vánoční koncert

14:00 odjezd
14:15-14:45 akustická zkouška Radslavice
15:00 Radslavice
17:00 Rostěnice

program:
Ryba + Narodil se Kristus Pán

Saka, černé + batikovaná šála

11. 12. 2013   Pravidelná zkouška

Výběr z programu k 30. výročí:
noty prosím noste na zkoušky
Aká si mi krásná
Kačena divoká
Ave Maria (Bruckner)
Čí jsou to koníčky
Otčenáš (Tučapský)
Dar za lásku
Zdrávas Maria (Macek)
Jede sedlák
Tolita toten

27. 11. 2013   vystoupení v domově

17:15 sraz před domovem
17:30 vystoupení
18:30 zkouška v BD

program:
An Irish Blessing - James E. Moore
Cum decore - Tielmann Susato
Alleluia - Gordon Young
Jede sedlák - Zdeněk Lukáš
Tučapský Antonín - Čí jsou to koníčky
Otče náš - Antonín Tučapský
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
Franz Xaver Gruber - Tichá noc
J. Berthier - Laudate omnes gentes
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
Antonín Tučapský - V tej naší studni
J. G. Handl - Ecce quomodo moritur justus
Sergejv Rachmaninov - Bogorodice děvo

13. 11. 2013   Pravidelná zkouška

program:
vánoce 2013
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

odkaz fotky - dušičky 2013
http://www.idobryden.cz/fotogalerie/koncertni-ucteni-pamatky-zesnulych-ed7b4b48-44ac-11e3-a345-5254003d369b/

program na 27.11.
An Irish Blessing - James E. Moore
Cum decore - Tielmann Susato
Alleluia - Gordon Young
Jede sedlák - Zdeněk Lukáš
Tučapský Antonín - Čí jsou to koníčky
Otče náš - Antonín Tučapský
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
Franz Xaver Gruber - Tichá noc
J. Berthier - Laudate omnes gentes
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
Antonín Tučapský - V tej naší studni
J. G. Handl - Ecce quomodo moritur justus
Sergejv Rachmaninov - Bogorodice děvo

odkaz koncertu v UH:
http://www.youtube.com/user/pajaSps
odkaz na zprávy TV Noe, od šesté minuty o našem dušičkovém koncertu:
http://www.tvnoe.cz/detail-videogalerie/galerie-zpravodajstvi1.html?videoId=439#content

nabídka koncertů v basilice na Velehradě
14.11. 18:00 - Koncert tří sborů
Chór Medici Cantates Uniwersytetu Medycznego we Wroclawiu,Dirigentka Agnieszka Franków-Zelazny
Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, dirigent Tomáš Židek
Spevácky zbor Apollo z Bratislavy, dirigent Milan Kolena
20.11. 19:00 Moskevský synodální chór
23.11. v 16:30 SGV pěvecké sbory z Londýna, Krakowa, Trenčína, Miskolce, Prostějova a Kroměříže
1.12. 16:00 PSMU

3. 11. 2013   Dušičkový koncert a capella - kostel P.M.

18:30
program bez pořadí:
J. G. Handl - Ecce quomodo moritur justus
Otče náš - Antonín Tučapský
Alleluia - Gordon Young
Svjatyj Bože - Jan Zlatoústý
Ave Maria - Jacob Arcadelt
Pronošaše sja - František Macek
Zdrávas Maria - Farntišek Macek
Otče náš - Nikolai Kedrov
An Irish Blessing - James E. Moore
Sergejv Rachmaninov - Bogorodice děvo
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže Cheruvimy
anonym - Alta trinita beata
William Byrd - Ave verum corpus
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
J. Berthier - Laudate o mnes gentes

1. 11. 2013   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště

změna termínu z 2. na 1.11.!!!
16:00 odjezd autobusu
17:30 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
W. A. Mozart - Mše C dur KV 317 'Korunovační mše'

1. 11. 2013   Dušičkový koncert v UH

Změna č.2:
Odjezd z Vyškova v 16.30!!!

2. 10. 2013   změna místa zkoušky

Změna z BD na ZŠ Tyršova ul.

8. 9. 2013   Zpívání v zámecké lodžii 9:30

Pořadí se ještě upřesní:
An Irish Blessing - James E. Moore
Cum decore - Tielmann Susato
Alleluia - Gordon Young
Jede sedlák - Zdeněk Lukáš
Tučapský Antonín - Čí jsou to koníčky

4. 9. 2013   Pravidelná zk sboru

odkaz nácviku Korunovační mše:

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Mozart_W_A/mozart_KV317_kroenungsmesse.htm

28. 8. 2013   První zkouška v sezóně 2013-2014

Program:
Mozart - Korunovační
Schiffauer - Venkovská vánoční mše
Výroční koncert

25. 7. 2013   5. mezinárodní sborový festival v Toskánsku

25.-29.7.2013

PROGRAM:
Tolita toten - Zdeněk Lukáš
Otče náš - Antonín Tučapský
Alleluia - Gordon Young
Svjatyj Bože - Jan Zlatoústý
Cum decore - Tielmann Susato
Jede sedlák - Zdeněk Lukáš
Ave Maria - Jacob Arcadelt
Pronošaše sja - František Macek
Otče náš - Nikolai Kedrov
An Irish Blessing - James E. Moore


http://www.mrf-musicfestivals.com/international-festival-of-choirs-and-orchestras-in-tuscany-italy.phtml?tmf

5. 7. 2013   Zpěv při mši sv. na Velehradě v 10.30 h.

6:30 odjezd autobusu
7:45 zkouška na SGV
9:00 akustická zkouška v basilice
10:30 produkce
12:00 oběd
?: je nutné domluvit čas odjezdu


za účasti předních představitelů Vatikánu a ČR

oblečení: černé dlouhé šaty (černá halenka, dlouhá černá sukně), bílá košile, černé sako, černý motýlek

1. Velehradská fanfára: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:25
2. Předehra písně - varhany 0:15
3. Píseň 829 – 2 sloky - sóla, sbor, orchestr 2:30
4. Svjatyj Bože – J. Zlatoústý – jen sbor 0:50
5. Varhany – preludium dle času
6. Pane, smiluj se – Fr. Macek, Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje – sóla, sbor, orchestr 1:25
7. Sláva: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 4:00
8. Žalm 116: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 1:50
9. Po 2. čtení: Aleluja, Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 1:35
10. Po evangeliu – Allilujija - sbor, orchestr 0:45
11. Věřím: P. Olejník – sbor, varhany
12. Přímluvy: Hospodin pomiluj - sóla, sbor, orchestr 1x 0:15
13. Obětování: Píseň č. 829, 2 sloky - sóla, sbor, orchestr 2:30
14. Svatý: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 3:15
15. Amen před Pater Noster - sóla, sbor, orchestr 0:20
16. Neboť tvé je království – Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 0:20
17. Beránku Boží, Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 2:00
18. Sv. přijímání a) Pronošaše sja, Fr. Macek - sóla, sbor 3:30
b) Píseň 829, 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:20
c) Hospodine, pomiluj ny!, Anotonín Dvořák - sóla, sbor, orchestr 4:30
d) Píseň 829 dle času
e) Preludium varhan dle času
19. Požehnání ostatky sv. Cyrila
20. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
21. Předehra písně – žestě
22. Píseň 828 - sóla, sbor, orchestr 1:40
23. Předání cen
24. Pozdravné projevy
25. Velehradská fanfára – sóla, sbor, orchestr 2:25
26. Glagolská mše Postludium – Leoš Janáček – varhany, sólo 2:50
27. Glagolská mše Intráda – Leoš Janáček – jen orchestr 1:50

3. 7. 2013   Pravidelná zk. sboru

Program:
1/ Velehrad
2/ Toskánsko

28. 6. 2013   Posezení v hospůdce od 18:00

V jiném prostředí s milým zvířátkem!

26. 6. 2013   Pravidelná zk. sboru

Program:
1/ Velehrad
2/ Toskánsko

19. 6. 2013   Zpívající fontána - Lodžie

- zkouška
- zahájení koncertu v lodžii

zpěv zpaměti a ve sborových tričkách!

program:

12. 6. 2013   Pravidelná zk sboru

Především děkuji Všem, kteří se zasloužili o získání zlata a hlavní ceny Dr. Antonína Tučapského!!! A Jarmile za bezchybný průběh celého festivalu. Je nutné si uvědomit, že pokud by nebyla Jarmila v realizačním týmu - leží celá práce na bedrech sboru!!!
Díky

program zkoušky:
1/ fontána - program:
Tolita toten
Čí jsou to koníčky
Blessing – možnost zpívat na závěr společně s Recantem
Prijdi ty šuhajko
Hej číže to chlapci boli
(Aleluja)

2/ Velehrad - ještě noty:
Velehradská fanfára: Fr. Macek
Píseň 829
Žalm 116: Fr. Macek
Po evangeliu – Allilujija
Věřím: P. Olejník
Přímluvy: Hospodin pomiluj
Amen před Pater Noster
Neboť tvé je království
Píseň 828
3/ Toskánsko:
max 10 skladeb do celkového času 30. minut
budu vybírat z:
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Otče náš
Gordon Young – Alleluia
James E. Moore - An Irish Blessing
František Macek - Pronošaše sja
Jan Zlatoústý – Svjatyj Bože
William Byrd - Ave verum corpus
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Zulu Song - Siyahamba
Tielmann Susato - Cum decore
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhájko
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Jacob Arcadelt - Ave Maria

8. 6. 2013   5. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

11:30 - oběd v restauraci
12:30 - akustická zk. BD
13:00 zahájení přehlídky
15:45 vyhodnocení
16:00-17:20 akustická zk. Hřbitovní kostel
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
20:00 společný raut

Soutěžní program:
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Otče náš
Gordon Young – Alleluia
James E. Moore - An Irish Blessing
Tučapský Antonín - Čí jsou to koníčky

František Macek - Pronošaše sja

oblečení: růžové halenky a večer černé + nová šála, pánové obleky (v kostele je chladno!)

http://www.youtube.com/watch?v=MThKGlVNjc8&playnext=1&list=PLCD8B26E18BD0D14A&feature=results_main

1. 5. 2013   Není zkouška!

Další pravidelná zkouška 8.5. v 18:00

26. 4. 2013   Soustředění sboru 26.- 28. 4. Velehrad

Program:
1/ FAT
Zdeněk Lukáš - Tolita toten
Antonín Tučapský - Otče náš
Gordon Young – Alleluia
James E. Moore - An Irish Blessing
Tučapský Antonín - Čí jsou to koníčky
2/ Dušičky
W. A. Mozart - Mše C dur KV 317 'Korunovační mše'
3/ k 30. výročí - nutno doladit seznam
?
4/ Velehrad
František Macek – Velehradská fanfára
Píseň Ejhle oltář (829)
Jan Zlatoústý – Svjatyj Bože
Fr. Macek – Hlaholská mše (Pane, smiluj se, Sláva, Svatý, Beránku Boží)
Fr. Macek – Jděte do celého světa
Fr. Macek – Aleluja
P. Josef Olejník - Věřím
Přímluvy: Gospodi pomiluj
3x Amen: chorálně
Pater noster: latinsky
František Macek - Neboť Tvé je království
Fr. Macek – Pronošaše sja
Antonín Dvořák – Hospodine, pomiluj ny!
Píseň Bože, cos ráčil (828)
Píseň č. 802 – Chválu vzdejme



www.sgv.cz

domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
1. patro (prosím o naplnění kapacity pokojů)
max: 12 pokojů po 3 lůžkách (pravá strana patra)
4 pokoje po 4 lůžkách (levá strana patra) - pro muže
parkování:
49°6'13.307"N, 17°23'34.259"E
vchod:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E


pátek
17:00 - odjezd auty dle domluvy z Vyškova
17:50 - příjezd a ubytování
18.15 - 18:45 večeře
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 18:00 zkouška
18:00 - 18:30 večeře
19:00 - 20:30 zkouška
20:30 - společný večer, fotky, DVD, vínko atd.
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd

16. 1. 2013   Pravidelná zk. sboru v 18:00

Antonín Tučapský - Otče náš
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý – Svjatyj Bože
Fr. Macek – Pronošaše sja
Antonín Dvořák – Hospodine, pomiluj ny!
z oratoria Svatá Ludmila (4.30‘)
Nikolai Kedrov - Otče náš
William Byrd - Ave verum corpus
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo

9. 1. 2013   První zkouška v roce 2013

Program:
ochutnávka vánočního cukroví
zamyšlení nad dramaturgickým plánem
zahraničí
festival A.T.
velehradská pouť
dušičkový koncert
noty:
Antonín Tučapský - Otče náš
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý – Svjatyj Bože
Fr. Macek – Pronošaše sja
Antonín Dvořák – Hospodine, pomiluj ny!
z oratoria Svatá Ludmila (4.30‘)
Nikolai Kedrov - Otče náš
William Byrd - Ave verum corpus
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo

22. 12. 2012   Vánoční koncerty - Vyškov

15:00 zk.
16:30 koncert
19:30 koncert

Josef Schreier - Missa pastoralis
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

16. 12. 2012   Koncert - Zelená Hora, Hlubočany

14:00 odjezd autobusem
14:15 akustická zkouška
15:00 koncert (Zelená Hora)
17:00 koncert (Hlubočany)

Program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční
sóli: Žďárská, Wolfová, Špidla, Koutný
varhany: Jakub Macek

14. 12. 2012   Sborový sklípek Nikodém Míša - Polešovice

17:30 odjezd autobusu (23 osob) - když tak vemte partnery?

Zpět se Svatoplučáky (odvoz do UH) mezi 24:00-1:00
prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva

GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E

Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)

Příspěvek je 150 Kč

2. 12. 2012   Zpěv u vánočního stromu - zahájení adventu 15:15 - sraz

15:15 sraz v BD (možná akustická zk. do 15:45)
16:00 zpěv na náměstí (15 minut - teplý civil + oranžové šály)

program:
J. Berthier - Laudate omnes gentes
projevy
Tielmann Susato - Cum decore
rozsvěcení stromu
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
Franz Xaver Gruber - Tichá noc
na závěr:
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Zulu Song - Siyahamba

7. 11. 2012   Pravidelná zk. sboru

program:
J.J. Ryba - Ćeská mše vánoční

http://www.youtube.com/watch?v=948MItD0wOA&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=M4G27a0htho&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=VpDjCNeQbA8&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=uSg3RzO6bNI&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=mB8jCBqB4nY&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=0S_EJ4m4lSA&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=6eGCzUGxMKw&feature=plcp

2. 11. 2012   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

16:00 odjezd autobusu
17:30 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
John Rutter - Magnificat

Filharmonie Bohuslava Martinů + Svatopluk
P.S.
klidně vemte do autobusu sebou i posluchače

http://www.youtube.com/watch?v=F3O_cV4bxRk

1. 11. 2012   zkouška Zlín

16:30 - odjezd
17:30 - 21:00 - zkouška ve filharmonii Zlín

20. 10. 2012   Plzeňské notování - sborový festival

19.-21.10. Plzeň

Program:
Gordon Young - Alleluia
Tielmann Susato - Cum decore
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhájko
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
Antonín Tučapský - V tej naší studni



You Raise Me Up

Uen Ajem daun, end, ou mai soul , sou uéry,
Uen trabls kam end mai hárt brdnd,
Den, Ajem styl end uejt hír in d sailens,
Antyl jú kam end syt auail wid mí.

Jú reiz mí ap, sou Ai ken stend on mauntynz,
Jú reiz mí ap, to uólk on stórmy síz,
Ajem stron(g),uen Ajem on jór šouldrz,
Jú reiz mí ap, tu mór den Ai ken bí.

Dér iz nou laif, nou laif uidaut yts hangr,
Íč restlis hárt bíts sou imprfiktly,
Bat uen jú kam end Ajem fild uit uandr,
Samtajmz, Aj tynk Aj glymps ytrnyty,

Jú reiz mí ap, sou Ai ken stend on mauntynz,
Jú reiz mí ap, to uólk on stórmy síz,
Ajem stron(g),uen Ajem on jór šouldrz,
Jú reiz mí ap, tu mór den Ai ken bí.


Když je mi těžko a má duše je unavená,
když přicházejí starosti a je mi těžko u srdce,
pak se zklidním a čekám tady v tichosti,
až přijdeš a sedneš si na chvilku ke mně.

Pozvedneš mě, takže mohu stát na horách,
pozvedneš mě, abych mohl kráčet po rozbouřených mořích,
Jsem silný, když jsem na Tvých ramenou,
vyzdvihneš mě výš, než mohu být.

Není života bez hladu,
každé neklidné srdce bije tak nedokonale,
ale když přijdeš a já jsem naplněn očekáváním,
tak si někdy myslím, že jsem zahlédl věčnost.

Heal the World

Dérs (a) pleis
in jór hárt,
end Aj nou det it is lav
End dis pleis kud bí mač
brajtr den tmorou
End if jú ríly tráj
júl fajnd dérs nou nýd
tu kráj
In dys pleis júl fíl
dérs nou hrt ór sorou

Derár ueiz
tu get dér if jú kér inaf
fór d livin(g)
Mejk (a) litl speis,
mejk (a) betr pleis,
híl d urld
A
Mejk it (a) betr pleis
fór jú end fór mí
end dý entair hjúmen reis
der pípl dájin(g)
if jú kér inaf
fór d livin(g)
mejk (a) betr pleis
fór jú end fór mí
B
End d drým uí uér
koncívd in
uil ryvýl (a) džojfl fejs
en d urld uí
uans belívd in
uil shájn agén in grejs
den uáj dú uí kíp
strenglin(g) laif
uund dys (e)rs
krusifáj its soul
dou its plejn tu sí
dys urld iz hevnly
bí gods glou
Uí kud fláj
C
sou háj
let aur spirits nevr dáj
in maj hárt
Aj fíl júár ól
maj bradrs
krijejt (a) urld uid
nou fýr
tgedr uil kráj
hepy týrz
sí d nejšnz trrn
dér sórds
intu plouhérz
Uí kud
D
ríly get dér
if jú kérd ynaf
fór d livin(g)
mejk (a) litl spejs
tu mejk (a) betr plejs ...

Híl d urld
Mejk it (a) betr pleis
fór jú end fór mí
end dý entair hjúmen reis
derár pípl dájin(g)
if jú kér inaf
fór d livin(g)
mejk (a) betr pleis
fór jú end fór mí
híl d urld
E
Mejk it (a) betr pleis
fór jú end fór mí
end dý entair hjúmen reis
derár pípl dájin(g)
if jú kér inaf
fór d livin(g)
mejk (a) betr pleis
fór jú end fór mí
F
Híl d urld
uí liv in,
sejv it fór aur čildren


20.10.
8:20 – 8:30
Akustická zkouška sbor 1
8:30 – 8:40
Akustická zkouška sbor 2
8:40 – 8:50
Akustická zkouška sbor 3
8:50 – 9:00
Akustická zkouška sbor 4
9:00 – 9:10
Akustická zkouška sbor 5
9:10 – 9:30
PAUZA
9:30 – 9:45
1. sbor vystoupení
9:50 – 10:15
2. sbor vystoupení
10:10 – 10:25
3. sbor vystoupení
10:30 – 10:45
4. sbor vystoupení
10:50 – 11:05
5. sbor vystoupení
11:00 – 13:00
OBĚD
13:00 – 13:10
Akustická zkouška sbor 6
13:10 – 13:20
Akustická zkouška sbor 7
13:20 – 13:30
Akustická zkouška sbor 8
13:30 – 13:40
Akustická zkouška sbor 9
14:00 – 14:15
6. sbor vystoupení
14:20 – 14:35
7. sbor vystoupení
14:40 – 14:55
8. sbor vystoupení
15:00 – 15:15
9. sbor vystoupení
15:20 – 16:00
PAUZA
16:00 – 17:30
WORKSHOP
17:30 – 19:00
PAUZA
19:00 – 21:00
Závěrečný koncert + vyhlášení výsledků

19. 9. 2012   Pravidelná zk. sboru

Zdravím,

noty Magnificat ke stažení, či kontrole:
http://uloz.to/xwnhkrK/john-rutter-magnificat-zip

odkaz na nácvik:
http://home.earthlink.net/~mahaneyc/magnificat.html

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Hárkn tu mí, bous ould end jang,
Hau dys rouz bigen tu spring, e férr rouz tu majn laiking.
In ól dys wrld nenou Áj nan.

Fajv bránčiz ov det rouz dér bín, d uič bí bous fér end šín.
D rouz iz kóld Mery, hevns kvín. Aut ov hrr bosm e blosm spreng.
D frrst bránč uoz ovgrejt onr: Det blest Marie šud bér d flaur:
Dér kejm en ejndžl from hevns taur Tu brejk d devls bond.

D seknd bránč uoz grejt ov majt, det spreng apon Kristmes najt.
D stár šon ouvr Beslem brajt, Det men šud sí it bous dej end najt.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
D srrd bránč did spring end spred, srí kinges den d bránč led
antu aur lejdy in hrr čajldbed, intu Beslem det bránč spreng rajt.
D fórs bránč it spreng tu hel, d devls paurfór tu fel.
Det nou soul šud duel, d bránč sou blesid fuly spreng.
D fifs bránč it uoz sou suít, it spreng tu hevn, bous krop end rút,
dérin tu duel end bí aur bout: Sou blesidly, blesidly sou blesidly it
spreng.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Prej uí tu hrr uis grejt onr, Ší det bér d blesid flaur,
Tu bí aur help end aur sakr, end šíld as from d findes bond.

7. 9. 2012   Jižní Čechy

Koncertní zájezd VSPS do Jižních Čech
ve dnech 7. - 9. 9. 2012

Odjezd: pátek 7.9.2012 od kostela ve 12.00 hod.
 15.45 je rezervace na prohlídku zámku Telč
 dále prohlídka města Telč, odjezd do Českých Budějovic
 ubytování hotel KIT ***

sobota: snídaně
 výlet na zámek Hluboká nad Vltavou
 zpívání v Jihočeské Alšově galerii
 osobní volno
 nocleh hotel KIT

neděle: snídaně
 výlet do Českého Krumlova
 prohlídka města, zámku, parku, zpívání

návrat: odjezd domů tak, abychom byli ve Vyškově okolo 20.00 hod.

Na ubytování bude vybíráno 5.9.2012 1.000 Kč.

Vezměte s sebou sborová trička!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. 9. 2012   Pravidelná zk. sboru

1/ program - Čechy
2/ dušičky (nácvik po hlasech)
http://home.earthlink.net/~mahaneyc/magnificat.html
3/ Plzeň


Výběr pro Čechy:
Gordon Young - Alleluia
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Tielmann Susato - Cum decore
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhájko
Tučapský Antonín - V tej naší studni
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
James Moore - An Irish Blessing

1. 9. 2012   odkazy na Carminu Buranu v UH 2007

http://www.youtube.com/watch?v=NRJ5SEYWFx0
http://www.youtube.com/watch?v=YBkZcllg044&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=74BcmwH7Zso&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=riMq5Tmgz_4&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7XhCBRyenMs&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=kE7uKmdZNVw&feature=relmfu

18. 8. 2012   Pouť na svatém Hostýně 10:15

Oslavy 100. výročí korunovace sochy Panny Marie Svatohostýnské
Sobota 18. srpna 2012 – 10:15

6:30 odjezd autobusu z Vyškova
7:35 přibrání do autobusu Svatopluk (příjezd vlakem do Bystřice 7:32)
7:45 příjezd s povolenkou na místo
8:00 – 9:15 zkouška všech zpěváků a hudby na tribuně (venku vedle basiliky)
9:15 – 9:40 pauza
9:50 – 10:00 společný nácvik: ordinária, žalmu, přímluv..
(zpěváci a hudba již na tribuně)
10:00 – 10:10 zpěv písně 817 – Zdrávas, Maria! (nápěv 828 – Bože, cos ráčil)
10:10 – 10:15 ticho přede mší sv.
10:15 – zahájení slavnostní liturgie – záznam TV NOE
11:45 – předpokládané ukončení
1/ vstup: František Macek – Fanfára (žestě, timpani)
2/ vstupní zpěv: Mariánská píseň (2 sloky)
3/ Pane, smiluj se: František Macek - Velehradské ordinárium
4/ Sláva: Velehradské ordinárium
5/ žalm 44: František Macek - Po své pravici máš královnu...
6/ před evangeliem: Mariánská píseň (1 sloka)
7/ po evangeliu: František Macek - Aleluja II
8/ Věřím: Velehradské ordinárium
9/ přímluvy: František Macek - Kyrie II
10/ k obětování: Jacob Arcadelt - Ave Maria
11/ Svatý: Velehradské ordinárium
12/ Beránku Boží: Velehradské ordinárium
13/ k sv. přijímání: a) César Franck - Panis angelicus (verze: sólo a sbor)
b) Ježíši Králi 707 (7 slok)
c) J. P. Lécot – Hymna velkého jubilea
d) Te Deum – 982 (4 sloky)
14/ po mši sv.: a) František Macek - Svatohostýnské Zdrávas
b) František Macek – Fanfára (žestě, timpani)
c) Chválu vzdejme 802 (5 slok)


http://www.sgv.cz/?ukaz=60_noty_-_sv._hostyn_2012&IdMenu=60&grafika=0

15. 8. 2012   mimořádná zk. v 18:00

program:
1/ Hostýn
2/ Plzeň
3/ Dušičky

27. 6. 2012   Posezení v hospůdce na tržišti v 18:00 (středa)

V jiném prostředí s milým zvířátkem!

6. 6. 2012   Zpívající fontána - Lodžie 21:00

18:00 - zkouška v BD
21:00 - zahájení koncertu v lodžii

zpěv zpaměti a ve sborových tričkách!

program:
Gordon Young - Alleluia
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Tielmann Susato - Cum decore
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhájko
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
James Moore - An Irish Blessing

3. 5. 2012   Koncertní letecký zájezd - Londýn

Přesunuto na září-říjen

Je nutné složit zálohu 2000 Kč na nákup letenek - nejpozději 17.12.

cena do 5.000 Kč
(letenka, ubytování strava, pojištění, doprava MHD po Londýně)

23. 3. 2012   Soustředění sboru: 23.-25.03.2012

www.sgv.cz

domov mládeže Stojanova gymnázia Velehad
parkování:
49°6'13.307"N, 17°23'34.259"E
vchod:
49°6'12.412"N, 17°23'38.742"E


pátek
17:00? - odjezd auty dle domluvy z Vyškova
17:50 - příjezd a ubytování
18.15 - 18:45 večeře
19:00 - 22:00 zkouška
sobota
8:00 - 8:30 snídaně
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 12:30 oběd
12:30 - 14:30 siesta
14:30 - 18:00 zkouška
18:00 - 18:30 večeře
19:00 - 20:30 zkouška
20:30 - společný večer, fotky, DVD, vínko atd.
neděle
8:00 - 8:30 snídaně
8:30 - 9:30 zkouška
10:00 - zpěv při mši sv. v basilice
11:00 - 12:00 zkouška
12:00 - oběd

program:
William Byrd - Ave verum corpus
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Nikolai Kedrov - Otče náš
Thompson Randall - Alleluia
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
James E. Moore - An Irish Blessing
Gordon Young – Alleluia
C. Taltabul - Madrigal
Lau Heinz - Príjdi ty, šuhajko
František Macek - Velehradské ordinárium
Jacob Arcadelt - Ave Maria
César Franck - Panis angelicus
František Macek - Svatohostýnské Zdrávas
J. P. Lécot - Hymna velkého jubilea
Tučapský Antonín - V tej naší studni
Susato Tielmann - Cum decore
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Hroněk Miroslav - Prší, prší
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Antonín Tučapský - Hej, číže to chlapci boli
Antonín Tučapský - Za našima humny
Bohuslav Martinů - Chceme my se chceme

29. 2. 2012   Pravidelná zk. v 18:00

odkaz na video dušičkového koncertu 2011:


http://www.youtube.com/user/pajaSps

22. 2. 2012   Nebude zkouška VSPS

Další zk. 29.2. v 18:00 v BD.

Pondělní hlasové konzultace probíhají beze změny.

15. 2. 2012   Pravidelná zk. v 18:00

ZKOUŠKA SBORU VE STŘEDU 15. ÚNORA 2012 NEBUDE V BESEDNÍM DOMĚ, ALE V ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLE!!!

17. 12. 2011   Vánoční koncerty - Vyškov

15:00 zk.
16:30 koncert
19:30 koncert

Program:
Antonio Vivaldi - Gloria
Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

13. 12. 2011   mimořádná zk.

úterý - mimořádná zk.
18:00 - sbor na jevišti
18:30 - s orchestrem (Vivaldi)

23. 11. 2011   Pravidelná zk.

http://www.choralia.net/vv05mp3/

Vivaldi - nahrávka po jednotlivých hlasech i s textem!!!
No to je bomba:-)

2. 11. 2011   Pravidelná zk. sboru

Program: vánoce

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Vivaldi_A/vivaldi_gloria.htm

30. 10. 2011   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

16:15 odjezd autobusu
17:30 - 18:30 akustická zk.
19:30 - koncert


kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18:00

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program:
W. A. Mozart - Requiem (220. výročí úmrtí)

Filharmonie Bohuslava Martinů + Svatopluk

29. 10. 2011   Dušičkový koncert - Vyškov 16:00

14:00 zk. ve farním kostele (naproti MKS)
16:00 koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program:
W. A. Mozart - Requiem (220. výročí)

komorní orchestr členů brněnské filharmonie + Svatopluk

28. 10. 2011   Zkouška s filharmonií ve Zlíně

13:00 - odjezd od BD
14:15 - rozezpívání
14:30 - 17:00 zkouška s orchestrem
18:00 - příjezd Vyškov

28.10. - je státní svátek

28. 9. 2011   Pravidelná zk. nebude!!!!

Omlouvám se za pozdní informaci.

Dnes odpadá pravidelná zk. sboru z důvodu akutní potřeby dirigenta u sebe doma!

Prosím kdo zná nějaké tel. číslo pošlete mi ho prosím, nebo obvolejte zpěváky.

Cedule o zrušení zkoušky visí na BD.

Díky za pochopení

14. 9. 2011   Pravidelná zk. v ZŠ - Tyršova ul.

Z důvodů obsazení MKS i ZUŠ bude mimořádně pravidelná zkouška v 18:00 v hudebně ZŠ Tyršova ul.

program:
Mozart - Requiem

11. 9. 2011   Koncert - Hřbitovní kostel v 10:00

Koncert v rámci Dnů evropského kulturního dědictví

9:30 akustická zkouška
10:00 koncert

program:
Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Anton Bruckner - Locus iste
C. Taltabul - Madrigal
František Macek - Zdrávas Maria
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos

Je nutné prodiskutovat středeční zkoušku, kdy MKS i ZUŚ jsou obsazeny.

6. 9. 2011   Zkouška sboru v 18:00

Je přesunuta ze středy (7.9.) na úterý (6.9.) !!!

program:
Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Anton Bruckner - Locus iste
C. Taltabul - Madrigal
František Macek - Zdrávas Maria
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos

Requiem

31. 8. 2011   První zkouška v sezóně 2011-2012

Program:

Mozart - Requiem
Vivaldi - Gloria

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Mozart_W_A/mozart_KV626_requiem.htm

29. 6. 2011   Zkouška odpadá

Další zk. v nové sezóně bude 31.8. v 18:00

28. 6. 2011   Posezení v hospůdce na tržišti v 18:00 (úterý)

V jiném prostředí s milým zvířátkem!

22. 6. 2011   Pravidelná zk. v 18:00

Program:

Mozart - Requiem

15. 6. 2011   Lodžie

Sraz v 18:00 v lodžii
zpíváme první!!!
zpěv ve sborových tričkách
program:
výběr z FATu

Děkuji všem za skvělý výkon při FATu a k získání stříbrného pásma a ceny za provedení náročných skladeb.

11. 6. 2011   4. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského - Vyškov

12:30 oběd v restauraci
13:30 akustická zk. BD
14:30 zahájení přehlídky BD
16:00 vyhodnocení
16:00-17:00 akustická zk. Hřbitovní kostel
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
koncert PS KALEV - Tallin, Estonsko
21:00 společný raut

Nezapomeňte na 1. festivalový koncert 10.6. v 18:00 ve Hřbitovním kostele pěveckého sboru SYNERGY z Malajsie!!!

Sbory: VSPS, Svatopluk, K-dur Kuřim, PS K. Němečka M. Krumlov, SPS Br. Hajnice Brno

Soutěžní program:
1/ Eugeň Suchon - Bodaj by vás
2/ C. Taltabull - Madrigal
3/ Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
4/ Bohuslav Martinů - Chceme my se chceme
5/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
6/ Zdeněk Lukáš - Jede sedlák

společná píseň:
Antonín Tučapský - Domov mě volá

2. 5. 2011   Slavnostní koncert - Kroměříž 19:00

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Dvorak_A/dvorak_mass_in_d.htm

15:30 odjezd autobusu od pivovaru
16:15 - 16:45 zkouška sborů a capella (důkladné rozezpívání)
16:45 - 17:30 zvuková zkouška s varhanami (registrace celého Dvořáka!)
17:30 - 18:00 zkouška částí se sólisty a sborem (a jejich návaznosti)
pauza (bude nachystáno občerstvení)
koncert začíná v 19:00 přivítáním probošta P. Josefa Říhy



Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

Antonín Dvořák - Mše D-dur

sóli:
soprán: Nao Higano (Japonsko)
alt: Ludmila Macková
tenor: Václav Čížek
bas: Jan Kučera

varhany: Stanislav Haloda
řídí: František Macek

zpíváme v černém + bílé šály

1. 5. 2011   Velikonoční koncert - Vyškov farní kostel 16:00

14:00 akustická zk. na kůru v kostele
16:00 koncert

Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

A. Dvořák: Mše D-dur

varhany: Stanislav Haloda
řídí: František Macek

zpíváme v černém + bílé šály

17. 4. 2011   Benefiční koncert pro Japonsko - hřbitovní kostel - 19:00

18:30 (přesně) akustická zk.
19:00 koncert

zpíváme v černém + bílé šály

program:
Jacobus Gallus Handl - Ecce quomodo moritur justus
anonym - Alta Trinita beata
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Anton Bruckner- Locus iste
František Macek - Zdrávas Maria
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos

2. 4. 2011   soustředění Svatopluku!

www.dopravak.cz

sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - promítání fotek,DVD koncertů atd.

Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

Antonín Dvořák - Mše D-dur

16. 3. 2011   Pravidelná zk. v 18:00

Pravidelná zk. v 18:00 BD pro všechny, kteří nejsou mimo Vyškov (hory atd.)

program:
1/ velikonoční koncert
2/ FAT

9. 3. 2011   Pravidelná zk. v 18:00 ne v BD, ale v ZUŠ!

zk. v ZUŠ

program:
Antonín Dvořák - Mše D-dur
Josef Bartek - Byl jeden gajdoš
Tučapský Antonín - Za našima humny
Suchon Eugeň - Bodaj by vás
Taltabull C - Madrigal
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
Bohuslav Martinů - Chceme my se chceme

Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)
Gordon Young – Alleluia (c-moll)
Zdeněk Lukáš - Pater noster (C-dur)

16. 2. 2011   Pravidelná zk. v 18:45 - nebude!

Pravidelná zk. v 18:45 - nebude!

11. 2. 2011   Sborový sklípek Nikodém Míša - Polešovice od 18.00 h.

zajištěný sborový sklep společně se Svatoplukem
odjezd autubusem od BD v 17:30
zpět odjezd mezi 1:00 a 2:00
prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva

GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E
autobusová zastávka - Polešovice dvůr (kino)

Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)

PIVNÍ RYBOVKA
http://bonanota2.webpark.cz/pivryba.htm

9. 2. 2011   Pravidelná zk. v 18:00

program:

pivní Rybovka (vyberu části a nakopíruji!)
Josef Bartek - Byl jeden gajdoš
Tučapský Antonín - Za našima humny
Suchon Eugeň - Bodaj by vás
Taltabull C - Madrigal
Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
Bohuslav Martinů - Chceme my se chceme

Pokud by Vás něco napadlo pro výběr na festival, tak dejte vědět:-)

5. 1. 2011   První zkouška v roce 2011

Přeji všem zpěvákům v novém roce 2011 hodně zdraví, štěstí, hlasových úspěchů, pohody, klidu, radosti a neutuchající trpělivosti.

P.S. na zkoušku si vezměte nějaký to vínko, dobrou náladu, dramaturgickou inspiraci a zbytky vánočního cukroví

program:
A. Dvořák - Mše D-dur

akce:
1/ soustředění sboru
2/ termín sklepa
3/ festival Tučapského

18. 12. 2010   Vánoční koncerty - Vyškov

15:00 zk.
16:30 koncert
19:30 koncert

Program:
J. S. Bach - Vánoční oratorium (1. část)
části:
1 - sbor
2 - tenor
3 - tenor,alt
4 - alt
5 - sbor
6 - tenor
7 - soprán, bas
8 - bas
9 - sbor
64 - sbor

Překlad:
č. 1 Sbor
Písně již pějte a tento den slavte, který vám k radosti stvořil Pán dnes, nechtě již sporů a zlobu svou stavte, jásavý výkřik zněj v radostný ples. V mohutném chóru zpívejte davy! To jméno Páně si zaslouží slávy.

č. 2 Recitativ - evangelista (tenor) I stalo se v těch dnech, vyšlo poručení od císaře Augusta, aby byl popsán celý svět. I šli všichni, aby zapsáni byli, jeden každý do svého města. Vstoupil pak i Josef od Galilee z města Nazaretu do Judstva, do města Davidova, kteréž se zove Betlém, protože byl z domu a čeledi Davidovy. Aby zapsán byl s Marií, zasnoubenou manželkou sobě a těhotnou. I stalo se, když tam byli, naplnili se dnové, aby porodila.

č. 3 Recitativ (alt)
Již konečně se blíží den,
kdy Davidův se splní sen,
že ten, jenž určen ke spáse
se zrodí v tomto čase.
Teď vychází hvězda Jakubova
a tmou se zaskvívá.
Ó Sióne! Nastává ti doba nová,
kdy vzroste sláva Tvá.

č. 4 Árie (alt)
Aj, Sióne, jásej, Tvá se splní touha,
sám Pán Tvůj a tvůrce hle k tobě již jde
sám,
Pán Tvůj a tvůrce sám,
Tvoje krása v celé nádheře se zaskvěj, aby Spasitel byl slavně vítán.

č. 5 Chorál
Jak mám Tě přijmout, Pane
a jak Ti spěchat vstříc,
má duše touhou plane
jen Tebe žádajíc!
O Jesu, O Jesu, ,
Kriste chci všechno Tobě dát ,
jen z pouhé lásky čisté
co Ty si budeš přát.

č. 6 Recitativ - evangelista (tenor)
I porodila syna svého prvorozeného,
plénkami ho obvinula a položila jej
v jeslech, protože neměli místa v hospodě.

č. 7 Chorál (soprán) By ráje dal nám věčnou slast, nám otevírá nebes vlast. Syn Boží jde již na svět sám, ježto spásu chce dáti nám. Kyrie eleison!
Recitativ (bas)
By Pán též jako člověk žil.
Kdo hloubku lásky změřit smí,
jež milý Spasitel náš má,
proto se k nám ponížil.
Kdo pochopiti může,
že bídný lid ho dojímá.
Tak jako lidský tvor chce býti zrozen.

č. 8 Árie (bas)
Velký králi, mocný Pane, Spasiteli,
ó jak málo ceníš všechnu světskou moc.
On, jenž stvořil ten svět náš,
jenž sám všemu život dává,
ten zde v jeslích tvrdých spává.

č. 9 Chorál
Jak rád Tě, Ježíšku, lásko, mám,
již postýlku Ti uchystám,
v srdci svém ji připravím,
bys mohl býti věčně mým.

č. 64 Chorál Je pomsta vykonána, to byla vůle Pána, je zahnán nepřítel, on proto k nám přišel. Již ochabuje síla vzteklá, již slábne ďábla vzdor, neb vyrván z moci pekla je každý lidský tvor.


J. J. Ryba - Česká mše vánoční

15. 12. 2010   Pravidelná zk. 18:00

18:00 zk. s orchestrem

9. 12. 2010   Koncert BD - Vyškov v 17:30

sraz ve zkušebně v 17:00

zpíváme v koncertním!

program:
anonym - Audite silete
J. Berthier - Laudate omnes gentes
anonym - Alta Trinita beata
Anton Bruckner - Locus iste
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Josef Pančík - Okolo Hradišča
Oldřich Halma - Čačina, čačina
Antonín Tučapský - Mám já v Hodslavicích
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Antonín Tučapský - Hojdana, jojdana
Antonín Tučapský - Vyškovečku
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Miroslav Hroněk - Prší, prší
E. Ambros - Ej lásko, lásko
Zulu Song - Siyahamba
anonym - Zottelmarsch
Zdeněk Mrkos - O přátelství
Mnogaja ljeta

17. 11. 2010   Pravidelná zk. v 18.00 h.

Středa!!!

Ryba, Bach

31. 10. 2010   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

16:45 odjezd od MKS
18:00 kostel sv. Františka Xaverského, zkouška
19:30 koncert

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
pánové: saka

program:
Antonín Dvořák - Stabat Mater

Filharmonie Bohuslava Martinů + Svatopluk

30. 10. 2010   Dušičkový koncert - Vyškov

14:00 zk. ve farním kostele (naproti MKS)
16:00 koncert

program:
Antonín Dvořák - Stabat Mater

29. 10. 2010   Zkouška ve Zlíně s orchestrem

odjezd od MKS v 15:30
zk. ve Zlíně 17:00 - 20:00

program: Antonín Dvořák - Stabat Mater

20. 10. 2010   Důležitá informace!!!

Zkouška VSPS ve středu 20.10.2010 bude výjimečně v Základní umělecké škole!!!!!!!
Začátek jako obvykle v 18 hodin.

28. 9. 2010   Festival - Španělsko (Malgrat de Mar)

odjezd 28.9. v 13:00
příjezd 29.9. kolem poledne! (bez 9 hodinové přestávky, za předpokladu, že nebudou dlouhé pauzy je možné to zvládnout)

ubytování: hotel Rosa Nautica

28. odjezd z ČR v 13:00
29. příjezd, večer koncert
30. volno
1. volno - historické jádro, botanická zahrada
2. odpoledne až večer - soutěž
3. večer vyhlášení výsledků
4. odpoledne odjezd do ČR
5. odpoledne příjezd ČR

povinná skladba:
http://www.turismemalgrat.com/admon/images/festivales/corales/partituras/doc-20-4.pdf

poslech:
http://www.youtube.com/watch?v=UEdA9MzUmbg


soutěžní program:
Macek František: Zdrávas Maria
Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Taltabull C: Madrigal

program doprovodného koncertu:
výběr a pořadí dle přiděleného času

Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Hroněk Miroslav: Prší, prší
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
E.Ambros: Ej lásko, lásko
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
J.Berthier: Laudate omnes gentes
Anonym: Alta Trinita beata
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe poem
Antonín Tučapský: Mám já v Hodslavicích
Oldřich Halma: Čačina, čačina
Antonín Tučapský: Nad Opatovice
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba
anonym: Zottelmarsch


Nezapomeňte na OP (pas), pojištění, plavky, sborové šaty, noty, jídlo a dobrou náladu.
Již teď se těším!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kdo bude dělat fotografa?
Bude potřeba nějaké oficiální dary?

12. 9. 2010   Dny památek - 10:00 h - lodžie

vystoupení do 10:30

potvrzená zk. v BD od 11:00 do 13:00 - tak s tím prosím počítejte!!!!
Děkuji
Filip



program:
Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Hroněk Miroslav: Prší, prší
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Zdeněk Lukáš: Jede sedlák
E.Ambros: Ej lásko, lásko
Antonín Tučapský: Vyškovečku
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba
anonym: Zottelmarsch

pořadí ještě upřesním!

1. 9. 2010   První zkouška sezóny 2010-2011 v 18:00

Program do Španělska:

Macek František: Zdrávas Maria
Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Taltabull C: Madrigal (povinná do Španělska - noty přišly poštou do Tupes)

Hroněk Miroslav: Prší, prší
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni

dále:
Antonín Dvořák: Stabat Mater
J.S. Bach: Vánoční oratorium

zpěv v zámecké loggii bude ještě upřesněn prezidentem!
(asi 25., nebo 26.8.)

30. 6. 2010   Posezení v hospůdce

V jiném prostředí s milým zvířátkem!

15. 6. 2010   Zkouška sboru

Mimořádně bude zk. tento týden zítra v úterý 15.6. nikoliv ve středu 16.6. z důvodů obsazení BD.

program:
Macek František: Zdrávas Maria
Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Taltabull C: Madrigal (povinná do Španělska - sháním noty)

Hroněk Miroslav: Prší, prší
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni

9. 6. 2010   Zpívající fontána v 18.00 h.

Zpíváme v tričkách!

Zkouška na místě v 17.30 h.

Program:
anonym - Audite silete
Antonín Tučapský - Vyškovečku
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
G.F.Handel - Largo
J.Berthier - Laudate omnes gentes
Georg Bizet - Habanera
Antonín Tučapský - Dybych já věděla
anonym - Zottelmarsch
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák

28. 5. 2010   Noc kostelů - farní kostel Vyškov

Koncert v programu: "Noc kostelů"

zk. v Besedním ve 20:00
koncert v 21:00

oblečení: černé, dámy bílé šály

Program:
Anonym - Alta Trinita beata
William Byrd - Ave verum corpus
Thomas Luis da Vittoria - O quam gloriosum
Bohuslav Matěj Černohorský - Precatus est Moyzes
G.F.Handel - Largo
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Anton Bruckner - Locus iste
Antonín Tučapský - Pater mi
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
František Macek - Zdrávas Maria
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Zulu Song - Siyahamba

Cesar Franck - Chorál h-moll
Reiner Gaar - Toccatina
varhany: Ludmila Macková

31. 3. 2010   Pravidelná zkouška - odpadá

Díky skvěle provedenému koncertu s uznáním dirigenta a pořadatelů - ruším pravidelnou zk.

Přeji Všem požehnané velikonoční svátky plné klidu, naděje a hudbou umocněné radosti do dalších tvůrčích úspěchů.

Další zk. bude ve středu 7.4.
program: Noc kostelů (Vyškov)

28. 3. 2010   Slavnostní koncert u sv. Mořice - Kroměříž

POZOR!!!! - změna na letní čas!


9.30 - odjezd od BD do Zlína (Dům umění)
11.00-14.00 zkouška ve Zlíně
14.30 - odjezd do Kroměříže
17.30-18.00 akustická zk. v kostele
18.00 - malé pohoštění
19.00 - slavnostní koncert
21.00 - příjezd do Vyškova

oblečení: černé (studený kostel předpoklad 4 st. kabáty) bílé šály

Antonín Dvořák - Stabat Mater
FBM + sóli
za účasti: hejtama, arcibiskupa atd., počítá se spřenosem TV.

19. 2. 2010   soustředění sboru - Smraďavka (19.2.-21.2.)

cesta:

http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=r@st=sr@ssq=%2049%C2%B04%2750%22N,%2017%C2%B017%2755%22E@sss=1@ssp=120380524_128134860_150199404_150073036@srq=route%28fast,toll%29:49%C2%B016%2738.893%22N%2016%C2%B059%2756.308%22E%3E49%C2%B04%E2%80%B250.00%E2%80%B3N%2017%C2%B017%E2%80%B255.00%E2%80%B3E@x=139778656@y=132448064@z=15



odkaz: Samuel Barber - Agnus Dei
http://www.youtube.com/watch?v=fzQZAk5kA50

www.dopravak.cz

cena celkem á 560 Kč

pátek
17.00 - odjezd auty z Vyškova (45 km)
17.45 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - společný večer, fotky, DVD atd.
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

program:
Samuel Barber - Agnus Dei
Antonín Dvořák - Stabat Mater
William Byrd - Ave verum corpus
Georg Bizet - Habanera
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Thomas Luis da Vittoria - O quam gloriosum
Bohuslav Matěj Černohorský - Precatus est Moyzes
Antonín Dvořák - Napadly písně
Jaroslav Ježek - Život je jen náhoda

13. 1. 2010   Pravidelná zk. v 18.00 h.

program:
Samuel Barber - Agnus Dei
Antonín Dvořák - Stabat Mater
William Byrd - Ave verum corpus
Georg Bizet - Habanera
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Thomas Luis da Vittoria - O quam gloriosum
Bohuslav Matěj Černohorský - Precatus est Moyzes
Antonín Dvořák - Napadly písně
Jaroslav Ježek - Život je jen náhoda

13. 1. 2010   pravidelná zk. 18.00 h

Zdravím,
web stránky k nácviku:

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Dvorak_A/dvorak_stabat_mater.htm

web stránky k poslechu:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=EF5F50BC66654154&search_query=dvo%C5%99%C3%A1k+stabat+mater

prosím o domácí přípravu a 100% docházku na zk. 13.1. bude dělená zk. v hlasech.

Díky
Filip

6. 1. 2010   První zkouška v roce 2010

Přeji všem zpěvákům v novém roce 2010 hodně zdraví, štěstí, hlasových úspěchů, pohody, klidu, radosti a neutuchající trpělivosti - Filip

P.S. na zkoušku si vezměte nějaký to vínko, dobrou náladu, dramaturgickou inspiraci a zbytky vánočního cukroví

24. 12. 2009   půlnoční na Velehradě

Všem zpěvákům přeji požehnané, láskyplné, radostné a pokojné svátky vánoční a pro půlnočně chtivé zasílám program na Velehradě
Filip

Sraz na kůru v 23.45 h.

Program:
23.30 - koledy (varhany)
23.55 - ladění, klid
24.00 - 12 x zvon
vstup - Tichá noc (224)
Kyrie, Gloria - Pavlica (všichni sedí)
žalm - varhaník
k evangeliu - V půlnoční hodinu (210)
Credo - Bříza
k obětování - Nesem Vám noviny (222)
Svatý - Pavlica
Beránku - Pavlica
k přijímání - Pavlica: Credo, Benedictus
- Vítaný buď, Ježíšku (226)
- Nesem Vám noviny (222)
závěr - Narodil se Kriustus Pán (201)
- Ryba (závěr)

19. 12. 2009   Vánoční koncerty VSPS

zkouška v 15.00 h.
koncerty: 16.30 h. a 19.30 h.

program:
J. Pavlica
J.J. Ryba

14. 12. 2009   Mimořádná zk. s orchestrem

na jevišti BD v 18.00 h.

9. 12. 2009   Pravidelná zk. v ZUŠ!!!

Dnešní zk. nebude v BD, ale v ZUŠ!!!

29. 11. 2009   Vánoční koncert - Drysice

13.45 - odjezd (u čistíren!)
14.00 - akustická zkouška
15.00 - koncert

program:
Stecker - koledy
J.J.Ryba - Česká mše vánoční (závěr)

Oblečení: Dámy - nové halenky s kytkou, černé kalhoty
(Honzu prosím o reprobednu, pult pod varhany a 1 stojan na noty - dík!)

4. 11. 2009   Pravidelná zk. sboru v 18.00 h.

Program:
Stecker, Pavlica

odkaz: fotky od Ivana:

http://picasaweb.google.cz/JanMorav1/DurufleRequiemDusicky200902#

1. 11. 2009   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

17.00 - odjezd autobusem z průtahu

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.
oblečení: černé s bílou šálou

program:
Maurice Duruflé - Requiem

Filharmonie Bohuslava Martinů + Svatopluk

31. 10. 2009   Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov 16.00 h.

zkouška v 14.00 h.
oblečení: černé s bílou šálou
program:
Maurice Duruflé - Requiem

30. 10. 2009   Zkouška ve Zlíně s orchestrem

odjezd od MKS v 15.30 h.
zk. ve Zlíně 17.00 - 20.00 h.

program: Maurice Duruflé - Requiem

Hudba v MP3:
http://leteckaposta.cz/809163010

3. 10. 2009   3. ročníku Festivalu Dr. Antonína Tučapského

Program:
11.00 - přijetí zástupců sboru na radnici
vedoucí hlasu zajistí jmenný seznam sboristů pro vydání stravenek
12.00 - 12.45 oběd v restauraci (prosím o přesnost!)
13.20 - 13.35 akustická zk.- Besední dům
14.00 - zahájení soutěžní přehlídky
16.30 - 16.45 akustická zk. - kostel
18.00 - slavnostní koncert a předání cen
21.00 - společná večeře

zpíváme: dámy v černých kalhotách, růžové halenky a vínové sako

Anonym - Alta Trinita beata
Antonín Tučapský - Mám já v Hodslavicích
E.Ambros - Ej lásko, lásko
G.F.Handel - Largo
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Pater mi

Antonín Tučapský - Mám já v Hodslavicích
František Macek - Zdrávas Maria
G.F.Handel - Largo
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Oldřich Halma - Čačina, čačina

30. 9. 2009   Pravidelná zk. v 18.00 h.

Zdravím,

Všem, kteří včera zpívali děkuji za nezapomenutelný koncert a očekávám kompletní sbor na pravidelné zk. 30.9.
Program: Tučapský

Za středeční (23.9.) zmatky se Všem hluboce omlouvám.


Fotky v plné velikosti ke stažení po dobu 16 dní.
http://leteckaposta.cz/545839989

30. 9. 2009   Fotky Johanka

od Michala:

http://michalhorak.rajce.net/svatopluk_johanka09

24. 9. 2009   Koncert Zlín - výběr

odjezd od MKS 17.30 h.
koncert v 19.00 h.


Program:
Ondřej Soukup - Johanka z Arku (oratorium)
sborové části:
1/ Johanka
2/ Hlasy
4/ Ať žije Král
6/ Když smrt je
7/ Most přes minulost
8/ Tantum Ergo
11/ Spáso duše mé
12/ Aleluja

FBM, Svatopluk, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Ondřej Ruml

23. 9. 2009   Koncert Zlín - výběr

Včerejší foto!

http://picasaweb.google.cz/Fridrichovi/2009_0922Johanka?authkey=Gv1sRgCPnqoaz7jMfaYQ#


odjezd od MKS 14.00 h.
generálka v 15.30 h.
koncert v 19.00 h.

oblečení: černé

Program:
Ondřej Soukup - Johanka z Arku (oratorium)
sborové části:
1/ Johanka
2/ Hlasy
4/ Ať žije Král
6/ Když smrt je
7/ Most přes minulost
8/ Tantum Ergo
11/ Spáso duše mé
12/ Aleluja

FBM, Svatopluk, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Ondřej Ruml

23. 9. 2009   Pravidelná zk. sboru v 18.00 h. dnes není!!!!!!

Ruším dnešní zk.!!!!!

Prosím o předání info Těm, co nechodí na poslední chvíli na web.


Moc díky
Filip

22. 9. 2009   zkouška ve Zlíně s FBM

16.30 h. společný odjezd auty od MKS

zkouška ve Zlíně s FBM v 18.00 h.

19. 9. 2009   110 let gymnázia ve Vyškově

Zpívání na náměstí

Sraz v 14.30 h. za pódiem na náměstí
Oblečení: civil

Program:

Zdeněk Mrkos: O přátelství
Halma Oldřich: Mikulecká dědina
Antonín Tučapský: Nad opatovice
E.Ambros: Ej lásko, lásko
AntonínTučapský : Mám já v Hodslavicích
arr. František Macek: Gaudamus igitur (1,4 sloka)

16. 9. 2009   Pravidelná zk v 18.00 h.

Děkuji všem za skvělý zážitek při pátečním koncertu!!!!!!

Na zk. si vemte noty pro:
1/ Zlín - Johanka
2/ Vyškov - výročí gymnázia
3/ Vyškov - Duruflé: Requiem

A teď konenčně fotky z koncertu, bohužel server nechce vzít odkaz na http.

http://picasaweb.google.com/frantisek.grebenicek/CarminaBuranaVyskov2009

11. 9. 2009   Carmina Burana na náměstí ve Vyškově

17.00 - 17.30 zk. mikrofonů
17.30 - 18.30 generálka všech na náměstí

20.00 h. koncert

10. 9. 2009   zkouška s filharmonií v Hradci Králové

odjezd v 14.30 h. od MKS
Zkouška 19.00 - 21.00 h.

26. 8. 2009   První zkouška sezóny 2009-2010

program:

1/ Carmina
2/ Gymnázium
3/ Tučapský

24. 6. 2009   Posezení v hospůdce

V jiném prostředí s milým zvířátkem!

Po koncertě "Zpívající fontána"

24. 6. 2009   Zpívající fontána v 18.00 h. - pozor změna!!!

Koncert bude ve hřbitovním kostele!!!

Zpíváme v tričkách!

Zkouška v 17.30 h.
Zpívající fontána v 18.00 h.

Program:
Antonín Tučapský: Mám já v Hodslavicích
Antonín Tučapský: Hojdana, jojdana
Leoš Janáček: Ukvalské písně (výběr)
Miroslav Hroněk: Prší, prší
E. Ambros: Ej lásko, lásko
Zulu Song: Siyahamba
anonym: Zottelmarsch
G. Bizet: Carmen (Habanera)

27. 5. 2009   Pravidelná zk. v 18.00 h.

Program:
Carmina Burana
G.F.Handel - Xerxes (Largo)
R.Wagner - Tannhauser (Sbor putníků)
G. Bizet - Carmen (Habanera)
Maurice Duruflé - Requiem
Tučapský Antonín - Five lenten motets
Tučapský Antonín - Hojdana, jojdana
anonym: Alta Trinita beata
Bruckner Anton: Locus iste
Byrd William: Ave verum corpus
Gallus - Handl Jacobus: Ecce quomodo moritur justus
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič: Tebe poem
Macek František: Zdrávas Maria
Rachmaninov Sergej: Bogorodice děvo
Janáček Leoš: Ukvalské písně (výběr)
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Ježek Jaroslav: David a Goliáš
anonym: Zottelmarsch
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba
Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
Oldřich Halma: Čačina, čačina
MiroslavHroněk: Prší, prší
E. Ambros: Ej lásko, lásko
Antonín Tučapský: Mám já v Hodslavicích
Oldřich Halma: Mikulecká dědina
Josef Pančík: Okolo Hradisšča
Z. Lukáš: Pater noster
E. Suchoň: Aká si mi krásná
Tučapský Antonín : Dybych já věděla

23. 5. 2009   Koncert k 25. výročí VSPS - 19.00 h.

17.30 - zk. na jevišti
19.00 - koncert

program:
Leoš Janáček - Ukvalské písně (Ondraš, Onndraš!, Ty ukvalsky kosteličku!, Na tych fojtovych lukach, Ty ukvalsky kosteličku, hej!, Pan Buch vam zaplať!, Fojtova Hanka)
Leoš Janáček - Otčenáš

A. Dvořák - Jakobín (Školní scéna)
R.Wagner - Tannhauser (Sbor putníků)
R. Wagner - Lohengrin (Svatební pochod)
G.F.Handel - Xerxes (Largo)
G. Verdi - Nabucco (Va, pensiero)
A.Dvořák - Rusalka (Květiny bílé po cestě)
G. Bizet - Carmen (Habanera)
B. Smetana - Prodaná něvesta (Proč bychom se netěšili)

20. 5. 2009   Pravidelná zk. sboru v 18.00 h.

Od 19.00 h. zkouška na jevišti (Janáček)
včetně sóli, harfy a varhan

6. 5. 2009   Pravidelná zk. sboru

V ZUŠ od 19.00 h.!!!

3. 4. 2009   soustředění sboru - Podomí (3.-5.4.)

Sporthotel Vrchovina
Podomí 142

http://www.hotelvrchovina.cz/

pátek
17.15 - odjezd autobusem z Vyškova
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd (siesta)
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - společný večer, fotky, DVD atd.
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

dramaturgický plán:
Leoš Janáček - Otčenáš
G.F.Handel - Xerxes (Largo)
B. Smetana - Prodaná něvesta (Proč bychom se netěšili)
A. Dvořák - Jakobín (Školní scéna)
R. Wagner - Lohengrin (Svatební pochod)
G. Verdi - Nabucco (Va, pensiero)
A.Dvořák - Rusalka (Květiny bílé po cestě)
G. Bizet - Carmen (Habanera)
R.Wagner - Tannhauser (Sbor putníků)
Maurice Duruflé - Requiem
J. Pavlica - Missa brevis
C. Orff - Carmina Burana

4. 3. 2009   Společné focení všech členů VSPS

Dámy: celé šaty + šály
Pánové: šaty + černý a fialový motýlek

Účast všech nutná!!!

13. 2. 2009   Sklípek Mutěnice

odjezd autobusem od gymnázia v 17.00 h.

28. 1. 2009   pravidelná zk.

odkaz k nácviku: Maurice Duruflé - Requiem
http://www.cyberbass.com/Major_Works/Durufle/durufle.htm

14. 1. 2009   Pravidelná zk. v 18.00 h.

Prozatimní dramaturgický plán:

G.F.Handel - Xerxes (Largo)
B. Smetana - Prodaná něvesta (Proč bychom se netěšili)
A. Dvořák - Jakobín (Školní scéna)
R. Wagner - Lohengrin (Svatební pochod)
G. Verdi - Nabucco (Va, pensiero)
A.Dvořák - Rusalka (Květiny bílé po cestě)
G. Bizet - Carmen (Habanera)
C. Orff - Carmina Burana
M. Duruflé - Requiem
J. Pavlica - Missa brevis
L. Janáček - Otčenáš
Tučapský Antonín - Five lenten motets
Tučapský Antonín - Hojdana, jojdana

7. 1. 2009   První zkouška v roce 2009

Přeji všem zpěvákům v novém roce 2009 hodně zdraví, štěstí, hlasových úspěchů, pohody, klidu, radosti a neutuchající trpělivosti - Filip:-)

P.S. na zkoušku si vezměte nějaký to vínko, dobrou náladu, dramaturgickou inspiraci a zbytky vánočního cukroví

20. 12. 2008   Vánoční koncerty VSPS

zkouška v 15.00 h.
koncerty: 16.30 h. a 19.30 h.
program:
V. Mýtný - Valašská mše jitřní
J. J. Ryba - Česká mše vánoční

17. 12. 2008   pravidelná zk. VSPS

18.00 - pravidelná zk. VSPS
19.00 - zk. s orchestrem na jevišti BD

30. 11. 2008   Koncert Drysice

14.45 - odjezd
15.00 - akustická zkouška
16.00 - koncert

Program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční

5. 11. 2008   Pravidelná zk.

program:

a) Drysice
b) vánoce

2. 11. 2008   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

17.00 - odjezd autobusem z průtahu
kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.
oblečení: černé s bílou šálou
pánové: saka
program:
L. Cherubini - Requiem

Filharmonie Bohuslava Martinů + Svatopluk

1. 11. 2008   Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov 16.00 h.

zkouška v 14.00 h.
oblečení: černé s bílou šálou
program:
L. Cherubini - Requiem

31. 10. 2008   zkouška s filharmonií ve Zlíně

16.00 - odjezd autobusu z průtahu
17.30 - rozezpívání
18.00 - zkouška (do cca. 20.00)

29. 10. 2008   Zkouška Requiem

18.00 h. ve hřbitovní kapli - rozezpívání
19.00 h. s orchestrem

28. 10. 2008   farní kostel - Vyškov 17.00 h.

15.45 - nachystání kláves z BD do kostela
16.00 - akustická zk. v kostele

oblečení: sborové šaty

Koncert k výročí 1. světové války

anonym: Alta Trinita beata
Bruckner Anton: Locus iste
Byrd William: Ave verum corpus
Gallus - Handl Jacobus: Ecce quomodo moritur justus
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič: Tebe poem
Macek František: Zdrávas Maria
Rachmaninov Sergej: Bogorodice děvo
Tučapský Antonín: Five lenten motets (1,5)
Verdi Giuseppe: Nabucco

Carl Kolb: Preludium sextum
F.Mendelssohn Bartoldy: Sonata d moll


varhany: Ludmila Macková - posluchačka třetího ročníku konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži v oboru varhany u Mgr. Ester Moravetzové

Cherubini Luigi: Requiem (1. část)
Hymna ČR

21. 10. 2008   mimořádná zk. sboru v 18.00 h.

Program:
1/ Dušičky
2/ 28.10.

webové stránky k nácviku Requiem:

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Cherubini/cherumbini_reuiem_cminor.htm

1. 10. 2008   Pravidelná zkouška sboru

Pravidelná zkouška sboru se konná z kapacitních důvodů mimořádně až v 18.30 h.! v budově ZUŠ ve Vyškově

24. 9. 2008   Zpěv - Domov důchodců Vyškov (Polní 3)

Sraz v civilu na místě v 16.45 h.

Po zpívání pokračuje zk. ve zkušebně

Program:
Rachmaninov Sergej: Bogorodice děvo
Janáček Leoš: Ukvalské písně (výběr)
Tučapský Antonín: Hojdana, jojdana
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Ježek Jaroslav: David a Goliáš
anonym: Zottelmarsch
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba

Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
Macek František: Zdrávas Maria
Oldřich Halma: Čačina, čačina
MiroslavHroněk: Prší, prší
E. Ambros: Ej lásko, lásko
Antonín Tučapský: Mám já v Hodslavicích
Oldřich Halma: Mikulecká dědina
Josef Pančík: Okolo Hradisšča
Z. Lukáš: Pater noster
E. Suchoň: Aká si mi krásná
Tučapský Antonín : Dybych já věděla

14. 9. 2008   Dny památek - 11.00 h. - lodžie

Koncert od 11.00 do 11.45 h. - lodžie

sraz v 10.30 již ve sborovém oblečení

pracovní návrh programu koncertu:
William Byrd: Ave verum corpus
Rachmaninov Sergej: Bogorodice děvo
Janáček Leoš: Ukvalské písně (výběr)
Dvořák Antonín: Moravské dvojzpěvy (výběr)
Tučapský Antonín: Hojdana, jojdana
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Ježek Jaroslav: David a Goliáš
anonym: Zottelmarsch
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba
Smetana Bedřich: Proč bychom se netěšili

28. 7. 2008   První zkouška sezóny 2008-2009

program:
Dny památek

25. 6. 2008   Posezení v hospůdce

V jiném prostředí s milým zvířátkem?
18.00 - přesně!!!

17. 6. 2008   Zpívající fontána

Zpívající fontána v 18.00 h.

Program:
Janáček Leoš: Ukvalské písně (výběr)
Rachmaninov Sergej: Bogorodice děvo
Křížkovský Pavel Josef: Dar za lásku
Dvořák Antonín: Moravské dvojzpěvy (výběr)
Tučapský Antonín: Hojdana, jojdana
Ježek Jaroslav: David a Goliáš
anonym: Zottelmarsch
Afican Song: Thula baba, thula sana
Zulu Song: Siyahamba
Smetana Bedřich: Proč bychom se netěšili

12. 6. 2008   100. výročí ZŠ Nádražní 5

15.00 h. v sokolském domě

program:
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
Tučapský Antonín: Vyškovečku, Vyškove
anonym: Zottelmarsch
Zulu Song: Siyahamba
Afican Song: Thula baba, thula sana
Smetana Bedřich: Proč bychom se netěšili

1. 6. 2008   Koncert tří sborů ve hřbitovní kapli - 19.00 h.

17.30 - 17.50 zkouška na jevišti BD
18.00 - 18.40 h. zkouška všech sborů (Pater noster) v kapli
18.40 - přichystání na koncert
19.00 h. koncert

program:
Macek František - Zdrávas Maria
Tučapský Antonín - Five lenten motets (1 a 5)
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Dvořák Antonín - Moravské dvojzpěvy

Společné sbory:
Lukáš Zdeněk - Pater noster

9. 4. 2008   Pravidelná zk. VSPS v 18.00 h.

Program:
Křížkovský Pavel Josef - Dar za lásku
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Zelenka Jan Dismas - Caligaverunt oculi mei
Ježek Jaroslav - David a Goliáš
Janáček Leoš - Ukvalské písně
anonym - Alta Trinita beata
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Tučapský Antonín - Za našima humny
Dvořák Antonín - Dvojzpěvy

sbory z oper:
Verdi Giuseppe - Nabucco
Handel G. F. - Xerxes
Dvořák Antonín - Jakobín

Cherubini Luigi - Requiem
Mýtný Václav - Valašská mše jitřní

29. 3. 2008   Slavnostní koncert k 80-tinám A. Tučapského

zkouška s PSMU 16.00 - 17.00 h. na jevišti
rozezpívání 18.15 - 18.45 h. ve zkušebně
od 19.00 h. koncert
VSPS - nástup
pozdravy
VSPS - zpěv
pauza
PSMU - zpěv
závěr VSPS + PSMU

program:
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Tučapský Antonín - Five lenten motets
Antonín Tučapský - Mám já v Hodslavicích
Tučapský Antonín - Hojdana, jojdana

Tučapský Antonín - Vyškovečku

24. 3. 2008   Velikonoční koncert - zámek Bučovice

Zk v 15.00 h.
K v 16.00 h.

Program:
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
William Byrd - Ave verum corpus
František Macek - Zdrávas Maria
Zelenka Jan Dismas - Caligaverunt oculi mei
Tučapský Antonín - Five lenten motets
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Dvořák Antonín - Moravské dvojzpěvy
Tučapský Antonín - Hojdana, jojdana
Oldřich Halma - Čačina, čačina
Jaroslav Ježek – David a Goliáš
Spirituál - Thula baba, thula sana
Zulu Song - Siyahamba
anonym – Zottelmarsch
Smetana Bedřich - Proč bychom se netěšili
G.F. Handel - Aleluja

15. 3. 2008   mimořádná zkouška v ZUŠ

sraz před ZUŠ v 12.55 h.
do 16.00 h.

(upozorňuji, že vchod bude po dobu zkoušky uzamčen)

Program:
Bučovice, Vyškov

7. 3. 2008   Sklípek Mutěnice

Sklípek Mutěnice

30. 1. 2008   zkouška

Program:

Bučovice + Proč bychom se netěšili

9. 1. 2008   Pravidelná zk

Program:
Dvořák Antonín - Moravské dvojzpěvy
anonym - Zottelmarsch
Nešvera Jan - Moravě
Tučapský Antonín - Vyškovečku
Křížkovský Pavel Josef - Dar za lásku
Janáček Leoš - Ukvalské písně
Zelenka Jan Dismas - Caligaverunt oculi mei
Tučapský Antonín - Five lenten motets
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Jaroslav Ježek – David a Goliáš

22. 12. 2007   Vánoční koncerty VSPS

Vánoční koncerty VSPS
zkouška v 15.00 h.
koncerty: 16.30 h. a 19.30 h.
program: A. Michna z Otradovic - Vánoční muzika
J. J. Ryba - Česká mše vánoční

19. 12. 2007   Pravidelná zk sboru v 18.00 h.

Od 19.00 h. v sále BD zkouška s orchestrem
Program:
Ryba, Michna

2. 11. 2007   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.
kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.
program - Mše D dur

odjezd v 16.30 h.!!!

27. 10. 2007   Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov 16.00 h.

Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov
zkouška v 14.00 h.
program: Antonín Dvořák - Mše D - dur

Takty, které zpívají sólisté:
Kyrie - S,A,T,B 59-73
Gloria - S,A,T,B 99-112
Credo - A 1-90,
- S,A,B 119-160
- T 240-249, 260-267
- A 328-375
Agnus - S,A,T,B 1-33

25. 10. 2007   Mimořádná zkouška s FBM v 18.00 h.

25. 10. 2007
Mimořádná zkouška s FBM ve Zlíně
odjezd v 16.30 h.

24. 10. 2007   zkouška s orchestrem

zkouška s orchestrem v kapli

29. 9. 2007   FAT

Sborový festival Dr. Antonína Tučapského (28. - 30. 9. 2007)

program:
William Byrd - Ave verum corpus
František Macek - Zdrávas Maria
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Antonín Tučapský - Eli, Pater meus
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Spirituál - Thula baba, thula sana

večerní koncert:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
František Macek - Zdrávas Maria
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Antonín Tučapský - Eli
MiroslavHroněk - Prší, prší
Oldřich Halma - Čačina, čačina



11.00 - přijetí zástupců sborů starostou na radnici
11.15 - sraz všech ve zkušebně BD
11.30 - oběd
12.50 - akustická zkouška v BD
14.00 - přehlídka
17.00 - akustická zk. v kostele
18.00 - slavnostní koncert
21.00 společná večeře a ukončení

9. 9. 2007   Koncert ke Dni památek v 11.OO h.

Koncert ke Dni památek 9.9.v 11.00 H.

zkouška v 10.00 h.
buď v zámecké lodžii nebo ve hřbitovním kostele
- podle počasí

předběžný program:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Anonym - Alta Trinita beata
William Byrd - Ave verum corpus
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Antonín Tučapský - Eli, Pater meus
František Macek - Zdrávas Maria

MiroslavHroněk - Prší, prší
Oldřich Halma - Čačina, čačina
Antonín Tučapský - Čí jsou to koníčky
Antonín Tučapský - V tej naší studni
E. Ambros - Ej lásko, lásko
Antonín Tučapský - Mám já v Hodslavicích
Oldřich Halma - Mikulecká dědina

spirituál - Khumabya my Lord
spirituál - Thula baba, thula sana
Zulu Song - Siyahamba
spirituál - Deep river

29. 8. 2007   První zkouška sezóny 2007-2008

První zkouška sezóny 2007-2008

17. 7. 2007   Francie - Megeve

CARL ORFF - CARMINA BURANA

16. 7. 2007   Francie - Valmorel

program acapellového koncertu:

Z. Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Pět motet
Antonio Vivaldi - Gloria D dur (výběr)
Anonym - Alta Trinita beata
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Zach Jan - Salve Regina

S. Rachmaninov - Bogorodice děvo
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem

J. Arcadelt - Margot
Gabriel Fauré - Cantique de Jean Racine

O. Halma - Éj, koňáré, koňáré
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Josef Pančík - Okolo Hradisšča
arr. Miroslav Hroněk - Prší, prší
arr. Oldřich Halma - Mikulecká dědina
A. Dvořák - Moravské dvojzpěvy (Jablko, Věneček, Dyby byla kosa nabróšená, Šípek)
Eben Petr - Ešče si já
Lukáš Zdeněk - Jede sedlák
African Song - Siyahamba

15. 7. 2007   Francie - Hauteluce

program acapellového koncertu:

Z. Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Pět motet
Antonio Vivaldi - Gloria D dur (výběr)
Anonym - Alta Trinita beata
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Zach Jan - Salve Regina

S. Rachmaninov - Bogorodice děvo
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem

J. Arcadelt - Margot
Gabriel Fauré - Cantique de Jean Racine

O. Halma - Éj, koňáré, koňáré
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Josef Pančík - Okolo Hradisšča
arr. Miroslav Hroněk - Prší, prší
arr. Oldřich Halma - Mikulecká dědina
A. Dvořák - Moravské dvojzpěvy (Jablko, Věneček, Dyby byla kosa nabróšená, Šípek)
Eben Petr - Ešče si já
Lukáš Zdeněk - Jede sedlák
African Song - Siyahamba

12. 7. 2007   Francie - Chambéry

CARL ORFF - CARMINA BURANA

odjezd od kostela 10.7. v 16.00 h!!!
sraz v 15.45 h.

27. 6. 2007   Posezení v hospůdce

V jiném prostředí s milým zvířátkem?
18.00 - přesně!!!

20. 6. 2007   Zpívající fontána - sraz na místě v 18.00 h.

Zpívající fontána - v Zámecké zahradě v Lodžii
koncert tří sborů

program:
Anonym: Audite silete
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Anonym: Alta Trinita beata
Zulu Song: Siyahamba
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič: Tebe poem
Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
Ambros E.: Ej lásko, lásko
Halma Oldřich: Čačina, čačina


Společná:
Hroněk Miroslav: Prší, prší
Mrkos Zdeněk: O přátelství

9. 6. 2007   Carl Orff - Carmina Burana

Carl Orff - Carmina Burana
odjezd z Vyškova v 16.30 h.
akustická zk: 18.00 - 19.30 h.
koncert v 21.00 h.

8. 6. 2007   zkouška s filharmonií ve Zlíně v 17.30 h.

odjezd v 16.00 h. z Vyškova

8. 4. 2007   Jarní koncert VSPS ve Hřbitovním kostele v 16.00 h.

Jarní koncert VSPS
generálka 14.00 h.
Antonín Tučapský: Five lenten motets
Antonio Vivaldi: Gloria
G.F. Handel: Aleluja

4. 4. 2007   zkouška s orchestrem ve Hřbitovním kostele v 18.00 h.

rozezpívání v 18.00 h.
zkouška s orch. v 18.30 h.

10. 2. 2007   Brno - zpěv při slavnostní akci skautů

Brno - zpěv při slavnostní akci skautů
odjezd (předběžně v 9.00 h. návrat kolem 12.00 h.)
program:
O. Halma - Čačina, čačina
E. Suchoň - Aká si mi krásná
A. Tučapský - V tej naší studni
spirituál - Deep river
A. Tučapský - Domov mě volá
F. Macek - Zdrávas Maria
Z. Mrkos - O přátelství

10. 1. 2007   Pravidelná ZK v 18.30 h.

Program:
Z. Mrkos – O přátelství
F. Macek – Ave Maria
E. Suchoň - Aká si mi krásná
O. Halma - Čačina, čačina
A. Tučapský – V tej naší studni
spirituál: Deep river
A. Tučapský – Domov mě volá

3. 1. 2007   První zkouška v roce 2007

Prosím o 100% účast.
1/ Valná hromada
2/ Povánoční ochutnávka: ženy - jídlo, muži - pití
3/ Zpěv

23. 12. 2006   Vánoční koncerty VSPS

zkouška v 15.00 h.
koncerty: 16.30 h. a 19.30 h.

Hradil Karel Česká vánoční mše

J.J. Ryba - česká mše vánoční

20. 12. 2006   Pravidelná zk sboru v 18.00 h.

Od 19.00 h. v sále BD zkouška s orchestrem

2. 11. 2006   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště (19.30 h.)

odjezd od BD v 16.00 h.
generálka v kostele sv. Františka Xaverského v 18.00 h.
W. A. Mozart - Requiem (250. výročí)

28. 10. 2006   Dušičkový koncert - hřbitovní kaple 18.00 h.

generálka v kapli v 16.00 h.
Vyškov - hřbitovní kaple
W. A. Mozart - Requiem (250. výročí)

25. 10. 2006   Pravidelná zk sboru v 18.00 h.

Od 19.00 h. v sále BD zkouška s orchestrem - Mozart: Requiem

13. 10. 2006   Zpěv při znovuotevření zámecké Lodžie

Zpěv při znovuotevření zámecké lodžie v 15.00 h. - panská zahrada
sraz v 14.30 h. - museum

Program:

Berthier J.: Laudate omnes gentes
Bruckner Anton: Locus iste
Šoupal Jan: Dolina, dolina
Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
Tučapský Antonín:V tej naší studni

Nejlépe přijít již v oblečení:
Páni - smoking + fialový motýlek
Dámy - černé kalhoty, černou halenku, fialové sako a novou šálu

30. 9. 2006   Jaromír Hnilička - MISSA JAZZ: Vsetín kulturní dům

Koncert s vyškovským big-bandem, Jaromír Hnilička - MISSA JAZZ v kuturním domě ve Vsetíně.

Odjezd od Besedního domu v 16.00 h.
generálka Vsetín 18.00 h.
koncert 19.30 h.

27. 9. 2006   Pravidelná zk sboru v 18.00 h.

Od 19.00 h. v hlavním sále BD zkouška s big-bandem, Jaromír Hnilička - MISSA JAZZ.

13. 9. 2006   Pravidelná zk v 18.00 h.

Program:

1/ Hnilička: Missa jazz
2/ Mozart: Requiem
3/ Děkuji všem za krásný nedělní předobědový koncert, mě moc chutnalo!!!

noty: Vivaldi - Gloria, podívejte se kdo je máte, či kolik se jich bude muset namnožit.

10. 9. 2006   Září - dny památek ve Vyškově (10.00-11.00 h.)

Hřbitovní kaple

Program:

1/ J. Zlatoústý: Svjatyj Bože
2/ anonym: Alta Trinita beata
3/ T. L. da Vittoria: O quam gloriosum
4/ J. G. Handl: Ecce quomodo moritur justus
5/ F. Mendelssohn-Bartholdy: Der 2. Psalm
6/ J. S. Bach: Psalite Deo nostro in laetitia
7/ F. Macek: Pronošašesja
8/ B. M. Černohorský: Precatus est Moyzes
9/ W. Byrd: Ave verum
10/ P. I. Čajkovskij: Tebe poem
11/ A. Bruckner: Locus iste
12/ Z. Lukáš - Pater noster
13/ R. Thomson: Alleluja
14/ F. Macek: Ave Maria

23. 8. 2006   První zkouška sezóny 2006-2007

prgram:

1/ Dny památek
2/ Vsetín
3/ Requiem

15. 7. 2006   Francie!!! 15.- 23.7.2006

odjezd 15.7. asi kolem 13.15 z parkovište u kostela.

(Svatopluk zpívá na svatbě v 11.00 h. odjezd z Velehradu asi kolem 12.15 - 12.30 h. Cesta do vyškova asi 50 min. - no budeme spěchat!!!)

Program:
15. odjezd směr Francie
16. na cestách
17. zkouška
18. koncert - W. A. Mozart - Requiem Bourg-Saint-Maurice
19. koncert - W. A. Mozart - Requiem Courchevel
20. koncert - W. A. Mozart - Requiem Lanslebourg
21. volno
22. koncert - W. A. Mozart - Requiem St-Yrieix odjezd dopoledne a nocleh jinde!
23. ráno odjezd směr ČR, 8 hodinová puza v Nice (koupání), pokračování přes Itálii - příjezd v pondělí kolem poledne

Nezapomeňte na pasy, plavky, sborové šaty, noty, jídlo a dobrou náladu.
Již teď se těším!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

30. 6. 2006   Posezení v hospůdce

V jiném prostředí s milým zvířátkem?
18.00 - přesně!!!

21. 6. 2006   zkouška VSPS

program na Francii:

Mozart Wolfgang Amadeus: Requiem

Tučapský Antonín: V tej naší studni
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Hroněk Michal: Prší, prší
Halma Oldřich: Mikulecká dědina
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Bruckner Anton: Locus iste

P.S. Chodťe všichni v říjnu se už Mozart zkoušet nebude!!!

10. 6. 2006   Svátky písní - Olomouc

Místo: Chrám sv. Mořice
Čas: 9.40-10.00 h.
odjezd z průtahu v 8.00 h!
(noty, šaty, boty a dobrou náladu)

Program:
Thomas Lius da Vittoria - O quam gloriosum
Randall Thompson - Alleluia
František Macek - Zdrávas Maria
Petr Iljič Čajkovskij - Tebe poém
Zdeněk Lukáš - Pater noster

26. 5. 2006   Zpěv při slavnostní události

sraz v 15.30 v budově gymnázia Vyškov
šaty sebou - je zajištěna šatna!

předběžný program:
Tučapský Antonín: Hlas domova
proslov
Tučapský Antonín: Mám já v Hodslavicích
proslov hejtmana a senátora
znovuodhalení sochy F. Palackého
Lukáš Zdeněk: Pater noster
proslov MUDr. Wolfa
Nešvera Jan: Moravě
občerstvení

15. 5. 2006   Absolventský koncert Jakuba Macka v basilice na Velehradě

V pondělí 15.5. (koncert je v 18.30 h.) budeme zpívat zpívat Aleluja z Mesiáše v basilice na Velehradě jako přídavek k programu absolventského koncertu.
Odjezd je v 17.00 h. z průtahu - gymnázium, zk. je 18.15-18.20 h. Sebou jedny noty + slušný civil. Jede velký autobus vemte sebou své přátele.

26. 4. 2006   Pravidelná zkouška sboru v ZUŠ !!!

Pravidelná středeční zkouška se konná v ZUŠ, v Besedním domě je divadlo.
program: Olomouc + Lobet (Bach)

16. 4. 2006   Velikonoční koncert - Vyškov hřbitovní kaple 16.00 h.

Generálka: 14.30 - 15.45 h.

Program:
1/ And the glory of the Lord - I zjeví se Hospodinova sláva a všechno tvorstvo společně spatří, že promluvila Hospodinova ústa.
2/ Glory to God in the highest - Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle.
3/ Behold the Lamb of God - Hle, Beránek Boží, který snímá hřích světa.
4/ Surely, He hath borne our griefs - Byly to však naše nemoci, jež nesl, naše bolesti na sebe vzal. Jenže on byl proklán pro naši nevěrnost, zmučen pro naši nepravost. Trestání snášel pro náš pokoj.
5/ Hallelujah - Haleluja, ujal se vlády Pán Bůh náš všemohoucí. Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš; a bude kralovat na věky věků. Král králů a Pán pánů.

A. Dvořák - Te Deum

5. 4. 2006   Zkouška s orchestrem v 19.00 h.

Pravidelná zkouška sboru s orchestrem na Velikonoční koncert ve hřbitovní kapli.
Sraz v kapli v 18.00 h.

31. 3. 2006   Soustředění sboru na Velikonoční koncert

Ve dnech 31.3. - 1.4.
pátek 18.00 - 21.00 h. v ZUŠ !!!
sobota 9.00 - 12.00, 13.00- 16.00 h. ve zkušebně VSPS (BD)
účast všech nutná!!!
program: velikonoce + Olomouc

17. 12. 2005   Dva Vánoční koncerty ve Vyškově

Vánoční mše Pavlica a Fišer

10. 12. 2005   Vánoční koncert

Hniličkova Jazz mše spolu s Big Bandem - Vánoční koncert BB

2. 11. 2005   Stabat Mater v Uherském Hradišti

Společný koncert Vyškovského smíšeného sboru a sboru Svatopluk z Uherského Hradiště.

29. 10. 2005   Stabat Mater ve Vyškově

Společný koncert Vyškovského smíšeného sboru a sboru Svatopluk z Uherského Hradiště.

18. 12. 2004   Vánoční koncerty (Brixi, Ryba)

Vánoční koncerty (Brixi, Ryba)

8. 12. 2004   Mše pro krajany ve Vídni

Mše pro krajany ve Vídni

31. 10. 2004   Requiem (Mozart)

Společný koncert Vyškovského smíšeného sboru a sboru Svatopluk z Uherského Hradiště.

24. 9. 2004   Španělsko - Katalánie

24. 9. - 2. 10. 2004 - Zájezd do Španělska - Katalánie

26. 6. 2004   Koncert pro skauty ve Vyškově

Koncert pro skauty ve Vyškově

14. 5. 2004   Jarní koncert ve Vyškově (20.výročí VSPS)

Jarní koncert ve Vyškově (20.výročí VSPS)

24. 4. 2004   Koncert pro skauty ve Vyškově

Koncert pro skauty ve Vyškově

28. 3. 2004   Koncert ve Vřesovicích

Koncert ve Vřesovicích